Arsyet pse dikush nuk po kërkon një takim të dytë me ty

Arsyet pse dikush nuk po kërkon një takim të dytë me ty

20:21, 04/07/2022
A+ Aa A-

Njerëzit shpesh fokusohen në takimin e parë, por a e keni vënë re ndonjëherë se është shumë më e vështirë të presësh takimin e dytë, veçanërisht kur ftesa për të dalë është e vonuar?

Sepse nuk të kërkon më

Një situatë e ngjashme do të ketë ndodhur me të gjithë. Ju e njihni njëri-tjetrin dhe ka tërheqje të menjëhershme. Dilni dhe gjithçka shkon në mënyrë perfekte: harmoni e madhe, koha fluturon dhe nuk mërziteni. Në disa situata, me të vërtetë gjithçka përfundon këtu, dhe ky akordim në dukje i takimit të parë nuk ka vazhdim.

Ose, edhe më keq, vjen një takim i dytë, pastaj një i tretë dhe ndoshta një i katërt, të gjitha të mrekullueshme. Dhe pastaj?

Ka një ndalesë të menjëhershme dhe ky person, i cili më parë nuk humbi as një minutë duke ju kërkuar të dilni, nuk ju fton më për darkë apo në shtëpinë e tij. Në atë moment të saktë mendja juaj fillon të përpunojë shumë teori dhe në mënyrë të pashmangshme përfundon duke pyetur veten se çfarë keni bërë gabim. Nuk është e thënë që ka qenë gabimi ynë i saktë që ta largojmë tjetrin dhe për këtë arsye është e kotë të mendojmë se si ta rregullojmë atë. Pra, le të përpiqemi të kuptojmë se çfarë mund të ketë ndodhur.

Koha e gabuar

Ndoshta personi tjetër ka dalë nga një lidhje e gjatë që ka lënë pas ose është shumë e fokusuar në karrierën e tij për të qenë në një lidhje. Në çdo rast, ky person nuk është momenti i duhur për të thelluar një marrëdhënie.

Nuk ka asgjë më shumë

Ndoshta, siç ju ka ndodhur, ky person ka kaluar shumë mirë kur keni dalë. Megjithatë, pavarësisht argëtimit dhe tërheqjes, thjesht nuk ka asgjë më shumë! Ndoshta shkëndija, pas tre-katër takimesh, nuk është goditur.

Papjekuria

Dhe pastaj është rasti i atyre njerëzve që ikin sapo gjërat fillojnë të bëhen serioze. Në këto raste ne kemi përballë qartësisht një person të papjekur që nuk e di se çfarë dëshiron: është më mirë të ecim përpara.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco