Ricky Martin nën akuzë për dhunë në familje

Ricky Martin nën akuzë për dhunë në familje

20:00, 04/07/2022
A+ Aa A-

Autoritetet e Porto Rikos kanë lëshuar një urdhërndalimi kundër Ricky Martin, pas akuzave për dhunë në familje.

Sipas gazetës lokale El Vocero, këngëtari dhe personi që ka formuluar akuzat janë ndarë rreth dy muaj më parë pas një lidhjeje që zgjati shtatë muaj. Aktualisht, yllit të popit do t’i ndalohet të kontaktojë ose të telefonojë personin e përfshirë.

Këngëtari 50-vjeçar dyshohet se ka përndjekur ish të dashurin e tij, ndërsa seanca dëgjimore është caktuar më 21 korrik.

Të kontaktuar nga TMZ, avokatët e artistit shpjeguan se akuzat “janë krejtësisht të rreme dhe të organizuara. Ne kemi shumë besim se kur të dalin faktet e vërteta, klienti ynë Ricky Martin do të hakmerret”.

Ylli i popit është i martuar që nga viti 2017 me artistin siriano-suedez Jwan Josef.

Në rrjetet sociale, këngëtari i “Livin ‘la Vida Loca” shpjegoi se nuk mund të bënte deklarata të tjera për shkak të procesit ligjor në vazhdim, por donte të falënderonte fansat për solidaritetin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco