Në librin e kujtimeve për Vjosën,Robert Berisha bën dedikimin e ndjerë

Në librin e kujtimeve për Vjosën,Robert Berisha bën dedikimin e ndjerë

12:09, 01/07/2022
A+ Aa A-

Robert Berisha ka prekur me veprimin e tij të fundit teksa ishte i pranishëm mes shumë personazheve në homazhet që ju bënë regjisores së njohur Vjosa Berisha.
Në librin e kujtimeve shkrimi i tij ka qenë tepër emocionues teksa kujton nënën e tij. Këngëtari dhe moderatori shkruan:
“Vjosa jonë ma e mira, të fala kon do që e takon atje, e sidomos mamit Teutë, që t’ka dashtë shumë. Të dojmë shumë – Robert Berisha”.

Vjosa Berisha la një peng tek të gjithë duke u larguar nga jeta pas një lufte të gjatë me sëmundjen e kancerit, por pavarësisht kësaj lufte të tmerrshme Vjosa na tregoi sa bukur është të jetosh dhe ti buzëqeshësh jetës deri në fund pa u trembur siç diti të bëjë vetëm ajo.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco