Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Kryetari i PD Sali Berisha, bashkëbisedim online me shqiptarët e diasporës

Këngëtari i njohur italian, në Tiranë për finalen e Conference League!

Këngëtari i njohur italian, në Tiranë për finalen e Conference League!

13:00, 24/05/2022
A+ Aa A-

Këngëtari i njohur italian, Antonello Venditti ka treguar së fundmi se do të jetë prezent në Tiranë për ndeshjen e finales së “Conference League” mes Romës dhe Feyenoord, e cila do të zhvillohet nesër në stadiumin “Air Albania” me fillim nga ora 21:00.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtari përmes një video të postuar në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Instagram”.

Kujtojmë se Venditti është fans i zjarrtë i ekipit italian, Roma.

“Dhe tani kam vendosur… do shkoj në Tiranë, pastaj në Jesolo më 28 maj për koncertin e fundit të SISDP-së dhe më pas…më 18 qershor në stadiumin Olimpik në Romë për premierën e VendittiDeGregori dhe për të ndjekur. Një turne i gjatë me ju. Ju presim”, shkroi ai.

Ishte menduar qe ai te performonte

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco