Lajmi i fundit

Plagosja me armë zjarri në Mirditë, 51-vjeçari u konfliktua me dy persona, autorët kërkim

Mbetet ende ikona e preferuar e modës, gjejeni sa vjeç mbush sot Cher?

Mbetet ende ikona e preferuar e modës, gjejeni sa vjeç mbush sot Cher?

11:17, 21/05/2022
A+ Aa A-

Sot është ditëlindja e 76-të e Cher-it dhe ajo patjetër e ka ende sharmin e dikurshëm.

Kjo ikonë legjendare që nga vitet 1960 jo vetëm që ka qenë një interpretuese e mahnitshme, por gjithashtu na ka hijeshuar me stilin e saj krijues, të guximshëm dhe mund të thuhet, tejet të veçantë.
 

Zgjedhjet e saj të rrezikshme të modës dhe veshjet e saj unike në skenë janë thjesht spektakolare!

Cher, emri i vërtetë Cherilyn Sarkisian, është një muzikante amerikane që u bë e famshme si një këngëtare pop adoleshente dhe vazhdoi të regjistronte dhe performonte në koncerte.

Cher u zhvendos në Los Angelese në moshën 16-vjeçare, ku u takua dhe u martua me interpretuesin dhe kompozitorin Salvatore Bono në vitin 1964.

Dyshja filloi të këndonte së bashku dhe hiti i tyre i parë i madh pop, “I Got You Babe”, u publikua në vitin 1965, duke shitur mbi tre milionë kopje.

Ekipi vazhdoi të kishte një seri beqarësh, por reputacioni i tyre filloi të zbehej nga fundi i viteve 1960.

Programi televiziv i ri “The Sonny and Cher Comedy Hour”, i cili u transmetua nga viti 1971 deri në 1974, u dha atyre një fillim. Karriera muzikore solo e Cher u rrit gjatë kësaj periudhe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco