Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në Sukth, raportohet për një viktimë

Rita Ora publikoi këngën më të re e cila ka një kuptim tepër të veçantë

Rita Ora publikoi këngën më të re e cila ka një kuptim tepër të veçantë

20:16, 13/05/2022
A+ Aa A-

Rita Ora ndau disa foto në studio teksa paralajmëronte publikimin e këngës së saj më të fundit “Finish Line”. Ajo e krijoi këngën bashkë me këngëtaren legjendare Diane Warren, si pjesë e një nisme të re feministe për të inkurajuar barazinë midis burrave dhe grave.

Duke pozuar në karrigen e saj, Rita dukej tepër e bukur në foton e parë dhe kishte veshur një bluzë ku shkruhej: “Gratë mund të bëjnë gjithçka”.  Kënga  “Finish Line” do të publikohet nga “Hollywood Records” më 13 maj përmes të gjitha platformave dixhitale ndërsa një klip ekskluziv i videoklipit do të shfaqet premierë të dielën, më 15 maj, gjatë ”American Idol”.  Kënga u regjistrua si kolona zanore për “37 Words”, një dokumentar me katër pjesë ESPN, nga producentët e filmave dokumentarë Dawn Porter dhe Nicole Newnham, si pjesë e iniciativës ‘Fifty/50’ të kompanisë “Walt Disney”.

E krijuar vitin e kaluar, nisma “Fifty/50” përkujton 50-vjetorin e kalimit të ligji federal për të drejtat civile që ndalon diskriminimin e bazuar në gjininë në çdo institucion arsimor që merr fonde federale dhe u jep grave mundësinë e barabartë.

Një ekip ekzekutiv dhe krijues i përbërë nga gra u mblodhën së bashku për të siguruar që gra të ndryshme të drejtonin të gjithë elementët e prodhimit të “Finish Line”.

“Më pëlqen të punoj me Diane, ajo është një kantautore kaq e shkëlqyer dhe bashkëpunimi me të është gjithmonë një gëzim. Kur ajo ma solli këtë këngë, u preka shumë nga teksti dhe pasioni që ata thirrën dhe e kuptova menjëherë se duhej të përfshihesha në projekt. Lufta për barazinë e grave është një çështje globale”- u shpreh Rita.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco