Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Këndi i Pano Sokos

Gjiko dhe Majk ironizojnë kolegët e tyre: ‘Hajde ndjekës, trendi më i ri'

Gjiko dhe Majk ironizojnë kolegët e tyre: ‘Hajde ndjekës, trendi më i ri'

16:30, 13/05/2022
A+ Aa A-

Pa diskutim që estrada shqiptarë mban këngëtart më ‘in’ të momentit dhe me ardhjen e verës priten bashkëpunimë shumë ‘të nxehta’.

Kanë qenë dy reperët e njohur, Majk Aveli dhe Giko që kanë paralajmëruar ndjekësit e tyre në Instagram se së shpejti do të sjellin një bashkëpunim të ri muzikor. Megjithatë, njoftimi i tyre dukej se nuk ishte edhe aq “miqësor” sa duket.

Në njoftimin e tyre mënyra se si ata paralajmëruar projektin e ri duket se kanë imimprovizuar tendën e një pazari, ku shiten ndjekës dhe pëlqime. Gjiko luan rolin e shitësit.

“Hajde viewsa, folloëersa trendi në Tiktok,” – dëgjohet të thotë reperi.

Ndërsa Majk luan rolin e blerësit në këtë rast kërkon të blej ndjekës dhe shikime për këngën e re.

Me këtë skeç, djemtë duket se ironizojnë të tjerë që sipas tyre blejnë shikime për këngët e tyre. Por, me cilët në veçanti e kanë reperët këtë nuk dimë ta themi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco