Elton John i infektuar me koronavirus, anulon koncertet në SHBA

Elton John i infektuar me koronavirus, anulon koncertet në SHBA

18:21, 27/01/2022
A+ Aa A-

Këngëtari britanik Elton John është detyruar të anulojë turneun e tij të lamtumirës Farewell Yellow Brick Road dhe të shtyjë dy koncerte në SHBA pasi testi i tij për koronavirus rezultoi pozitiv.

Shtatëdhjetë e katër vjeçari Elton John ishte planifikuar të jepte dy koncerte në Dallas, Teksas, dhe pasi mori dy vaksina dhe një përforcues të koronavirusit, muzikanti është i infektuar dhe ndjen vetëm simptoma më të lehta. Këtë informacion ai e ka konfirmuar përmes Instagramit.

“Është gjithmonë një zhgënjim i madh kur shtyhen shfaqjet, më vjen keq për gjithë këtë shqetësim, por dua që unë dhe ekipi im të jemi të sigurt”, tha këngëtari, duke u premtuar fansave se do të informohen për datat e reja të koncerteve.

Turneu Farewell Yallow Brick Road është një turne lamtumire për Elton John që filloi në 2018, por që pati probleme për shkak të pandemisë së koronavirusit, si dhe operacionit që iu nënshtrua. Ai ka planifikuar më shumë se 300 paraqitje.

Javën e kaluar performancat në Shtetet e Bashkuara denoncuan muzikanten britanike Adele.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco