Johnny Depp mori rolin e tij të parë pas akuzave për abuzim

Johnny Depp mori rolin e tij të parë pas akuzave për abuzim

19:23, 23/01/2022
A+ Aa A-

Megjithatë, Johnny Depp po i rikthehet xhirimeve pasi industria e filmit mbylli dyert për të me akuzën e abuzimit me ish-gruan e tij Amber Heard.

Aktori u largua nga ekskluziviteti i 'Bishave të Mrekullueshme' me kërkesë të kompanisë së produksionit pasi humbi një proces gjyqësor kundër tabloidit britanik dhe të brendshëm të Hollivudit spekuluan se ky ishte vërtet fundi i karrierës së tij me të cilën ishin mësuar fansat.

Depp mund të jetë ende një person no grata në Hollywood, por ai po përgatit projektin e tij të radhës në Francë. Përkatësisht, ai do të luajë rolin e mbretit francez Louis XV në një film të ri, ende të pa titulluar të regjisorit francez Maiwenn Le Besco. 

Filmi do të xhirohet në Pallatin e Versajës dhe rreth Parisit këtë verë.

Kujtojmë, Depp e gjeti veten në disfavor midis producentëve amerikanë pasi ish-bashkëshortja e tij Amber Heard e akuzoi atë për dhunë në familje. Warner Bros. e përjashtoi atë nga pjesa e tretë e ekskluzivitetit të tij. 

Minamata u shfaq premierë në Festivalin e Filmit të Berlinit 2020.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco