Lajmi i fundit

Operacion i gjerë i SPAK në të gjithë vendin: mbi 32 arrestime deri tani

Nuk kanë fund telashet për Alec Baldwin/ Paditet për një tjetër çështje

Nuk kanë fund telashet për Alec Baldwin/ Paditet për një tjetër çështje

17:54, 20/01/2022
A+ Aa A-

Nuk kanë fund telashet për Alec Baldwin.

Pas ngjarjes tragjike gjatë xhirimeve të filmit ‘Rust’, ku vdiq një person, aktori po përballet me një tjetër padi.

 

Alec është paditur nga familja e një ushtaraku të vrarë në Afganistan gjatë tërheqjes së trupave të administratës Biden.

Në padi thuhet se aktori akuzoi padrejtësisht të afërmit e ushtarakut të vrarë si kryengritës.

 

Rylee McCollum, 20  vjeç ishte një nga 13 anëtarët e shërbimit amerikan të vrarë në bombardimin e 26 gushtit, jashtë portës së Abbey të Aeroportit Ndërkombëtar “Hamid Karzai”, ku ata po merrnin të evakuuarit e mundshëm për t’u larguar nga Afganistani pas pushtimit të talibanëve.

 

Baldwin kontaktoi motrën e 20 vjeçarit dhe i dërgoi një çek prej 5,000 dollarësh për gruan e ushtarakut të vrarë dhe për fëmijën e porsalindur.

Por aktori ndryshoi shpejt mendim, pasi ajo postoi një foto që e tregonte atë në Monumentin e Uashingtonit më 6 janar 2021, ditën e trazirave të Kapitolit më mbishkrimin “Throwback”.

 

“Kur dërgova dollarët për vëllanë tuaj të ndjerë, nga respekti i vërtetë për shërbimin e tij ndaj këtij vendi, nuk e dija që ju ishit një protestues i 6 janarit”, shkroi ylli i “30 Rock”.

Motra e të ndjerit thotë se ka marrë mesazhe agresive pasi aktori postoi foton e saj në “Instagram”.

 

Ajo tha gjithashtu se njerëzit e krahasuan familjen e saj me ISIS ose nazistët.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco