Ky është youtuberi më i paguar në histori: Miliarda shikime dhe miliona në llogarinë tuaj

Ky është youtuberi më i paguar në histori: Miliarda shikime dhe miliona në llogarinë tuaj

10:26, 18/01/2022
A+ Aa A-

YouTuber me fitimet më të larta në histori është Jimmy Donaldson i njohur më mirë si MrBeast, shkruan Forbes.

Vetëm në vitin 2021, Jimmy fitoi 54 milionë dollarë dhe kanali i tij aktualisht është i teti me më shumë abonentë në të gjithë YouTube.

23-vjeçari ka 88.3 milionë abonentë në YouTube dhe videot e tij kanë më shumë se 10 miliardë shikime.

Ai filloi të publikojë në këtë platformë në fillim të vitit 2012. Ai u bë një sensacion në internet pasi videoja e tij e quajtur Counting to 100,000 u pa dhjetë mijë herë në vetëm pak ditë në 2017. Ai u bë i njohur falë videove të tij me sfida, detyra të vështira apo mbijetesë.

Në vendin e dytë të youtubers më të paguar është Ryan Kaji, dhe në vendin e tretë është Jake Paul.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco