Dyshohet se sulmoi një roje sigurie, arrestohet Farrah Abraham

Dyshohet se sulmoi një roje sigurie, arrestohet Farrah Abraham

11:33, 17/01/2022
A+ Aa A-

Këngëtarja dhe ylli i shfaqjeve televizive, Farrah Abraham u arrestua nën dyshimin për një sulm kundërvajtjeje në një klub, ndërsa thotë se ajo vetë ishte e sulmuara.

Burime të zbatimit të ligjit thanë për TMZ se 30-vjeçarja u ndalua dielën herët, më 16 janar, pasi dyshohet se kishte goditur një roje sigurie në klubin dhe restorantin Grandmaster Recorders në Hollywood, të cilin ajo e vizitoi me një shoqe.

Të dhënat e policisë publike të marra nga E! Online tregojnë se Farrah u arrestua menjëherë pas mesnatës, e dënuar me akuzën e sulmit kundërvajtës nga oficerët e policisë së Los Angeles dhe u lirua nga paraburgimi më pak se dy orë më vonë, ndërsa ajo do të dalë në gjykatë në maj.

TMZ postoi një video të një burri të veshur me një bluzë të zezë dhe xhinse blu duke e mbajtur me qetësi Farrah në një trotuar ndërsa ajo bërtet.

Më pas ajo shihet duke u vënë në pranga nga policia dhe dëgjohet duke u thënë atyre: “Unë nuk kam goditur askënd. Unë kurrë nuk do të godas askënd”, shkruan E! Online.

Pas lajmit për arrestimin, Farrah dha një deklaratë për E! Online derisa po shkonte për në kishë të dielën, 16 janar.

“Jam lodhur duke u rrahur, sulmuar, komplotuar kundër tij gjatë darkës në Grand Master Records. Ky ishte një arrestim i personave privatë. Avokati im po merret nga këtu. Është e tmerrshme dhe traumatizuese që njerëzit më sulmojnë dhe as që mund të shijoi darkë pasi unë jam i vetmi person nga tre të sulmuar dhe ngacmuar”, tha ajo.

“Kjo është arsyeja pse unë jam duke marrë një diplomë juridike për të mbrojtur veten përsëri nga sulmet e komplotuar”, shtoi ajo.

Kjo nuk është hera e parë që Farrah arrestohet me një akuzë të tillë. Në vitin 2018, Farrah u arrestua për pasi dyshohet se sulmoi një roje sigurie në hotelin Beverly Hills.

Ajo fillimisht u deklarua e pafajshme, por më pas u deklarua fajtore për rezistencën, vonimin ose pengimin e një oficeri.

Ajo u dënua me dy vjet provë të përmbledhur dhe pesë ditë shërbim në komunitet ose punë dhe gjithashtu u urdhërua të kryente 12 orë menaxhim të zemërimit. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco