Ja si i zë alkooli 12 shenjat e horoskopit

Ja si i zë alkooli 12 shenjat e horoskopit

11:19, 17/01/2022
A+ Aa A-

Efektet e alkoolit janë të ndryshme te të gjithë. Kryesisht, thonë se, ndikues kryesor në ‘pasojat’ e tij është humori i mirë apo i keq por, në këtë rast, kemi zbuluar se edhe yjet paskan ‘dorë’....

Dashi: argëtim i shfrenuar

I njohur për karakterin e tij miqësor, një dash, nën efektet e alkoolit, do të shkoj sa te njëri te tjetri, për t’u siguruar që të gjithë po argëtohen.

Nëse nuk i rezulton kështu, do të japë të pish po aq sa ka pirë vetë.

Nëse je me humor të keq, është shenja e duhur për të pirë aperitivin.

Demi: besnik por i ashpër

Demi është ekstremisht besnik dhe nëse i kërkon për të dalë, nuk të thotë kurrë jo.

Ama, nëse ai është në humor të keq, harroje që do pranoj të bëjë diçka që nuk i pëlqen, mos u ngatërro me kokëfortësinë e tij.

Binjakët: kujdes me ndryshimin e humorit

Binjakët, për shkak të personalitetit të ‘shumfishtë’, janë njerëz me të cilët nuk është aq e thjeshtë të dalësh.

Mund të ndryshojnë humor nga çasti në çast.

Nga ana tjetër, i urrejnë njerëzit e pavendosur dhe mërziten shpejtë.

Gaforrja: të ndjshëm edhe të pirë

Bëhet fjalë për njerëz shumë të ndjeshëm që, mund të shpërthejnë në të qara sa herë që diçka nuk shkon si duhet (sipas tyre).

Çdo situatë e mbushin me emocione të tepruara dhe të pish alkool me ta, nuk se është gjëja më argëtuese.

Mjafon një gotë!

Luani: muhabete të kota

Një luan, nën efektin e alkoolit, nuk e mbyll më gojën. Madje, as që po mendon fare se çfarë është duke thënë.

Të përpiqesh ta pushosh, është pothuajse e kotë.

Virgjëresha: elegant dhe i vetmuar

Janë perfeksionistë deri në atë pikë sa, edhe gotën e verës duan ta shijojnë në vetmi, për të bërë analiza dhe përmirësime të vetes.

Nuk janë shoqëruesit e duhur për t’u dehur.

Peshorja: shkujdesje dhe ekuilibër

Një peshore është një njeri i shkujdesur ama, shqetësohet gjithmonë nëse të tjerët po argëtohen apo jo.

Janë njerëz të ekuilibruar por, nëse del me ta me mendimin për të pirë e për t’u argëtuar, do të jetë gjithmonë dikush që do të nxjerrë probleme.

Akrepi: dehje e sigurtë

Një akrep i dehur do të të falë gjithçka nga vetja.

Është njeriu që nuk do tërhiqet asnjëherë përpara propozimit për një të dalë të shfrenuar.

Shigjetari: agresiv dhe flirtues

Të dalësh me ta mund të rezultojë ide mjaft e keqe.

Alkooli, po të përzihet me nervat e tyre, mund të shpërthejë prandaj, bëni kujdes.

Bricjapi: fleksibël

Të lindurit në shenjën e bricjapit përshtaten me çdo lloj situate.

Qëllimi i tyre i vetëm është të argëtohen, nuk ka rëndësi se ku dhe me kë.

Ujori: nga qielli në tokë

Me një ujor, situata mund të ndryshoj nga një moment në tjetrin.

Nuk duhet t’i lejosh vetes asnjë gabim.

Të pish o të dehesh me ta, është një përvojë më vete.

Peshqit: emocione ekstreme

Një ‘peshk’ do të tregojë përherë emocione ekstreme: është interesante të dehesh me ta.

Ama, kujdes! Edhe një kokteil më shumë, mund të ndryshojë krejt situatën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco