Lajmi i fundit

LIVE/ Foltorja e Mirditës, pritje madhështore për Sali Berishën

Studimi tregon se sa herë në javë kryejnë marrëdhënie çiftet e lumtura

Studimi tregon se sa herë në javë kryejnë marrëdhënie çiftet e lumtura

18:43, 14/01/2022
A+ Aa A-

Çiftet e lumtura bëjnë seks një herë në javë, thotë një studim.

“Ndoshta kjo është mesatarja pasi që duket se i rrit përfitimet e mirëqenies”, thotë Dr. Muise, duke shtuar se intimiteti një herë në javë i ndihmon çiftet të mbajnë lidhjen intime dhe të ndjehen që kanë një jetë aktive seksuale.

Russell Smyth, profesoreshë e ekonomisë në Universitetin Monash, e cila studion seksualitetin, ka thënë se shpeshtësia e seksit nuk është i vetmi faktor që ndikon në mirëqenien tonë. “

Çiftet janë më të lumtur kur seksi është më i mirë. Meshkujt më shumë lumturohen nga aspektet fizike të seksit, ndërsa femrat më shumë nga aspektet emocionale”, thotë ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco