Qëllohët për vdekje reperi i njohur i rrymës hip-hop

Qëllohët për vdekje reperi i njohur i rrymës hip-hop

14:49, 09/12/2021
A+ Aa A-

Është qëlluar për vdekje reperi i njohur i rrymës hip-hop, Slim 400, 33 vjeç.

Media amerikane TMZ shkruan se Slim 400  është qëlluar për vdekje të mërkurën (8 dhjetor) në mbrëmje në Inglewoof, Los Anxhelos.

Aktualisht është e paqartë se çfarë çoi në të shtënat dhe sa të dyshuar ishin të përfshirë.

I lindur nga prindër ushtarakë në Gjermani, Slim u kthye në Los Anxhelos kur ishte fëmijë i vogël dhe u rrit në Compton. 

Reperi u zbulua dhe firmosi me labelin muzikor tashmë joekzistent Pu$haz Ink.

Slim i shpëtoi mezi vdekjes në verën e vitit 2019, kur u qëllua 9 herë sërisht në Los Anxhelos.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco