Kushtuar heroinave shqiptare, Tayna sjell surprizën në Ditën e Pavarësisë

Kushtuar heroinave shqiptare, Tayna sjell surprizën në Ditën e Pavarësisë

09:38, 29/11/2021
A+ Aa A-

Këngëtarja e njohur Tayna lajmëroi fansat pak kohë më parë se ishte duke u përgatitur për albumin e saj të parë.

“Kemi kohĂ« qĂ« jemi tu punuar edhe e di qĂ« e kam paralajmĂ«ruar qe disa muaj, por shumĂ« shpejt kam me i lansuar disa kĂ«ngĂ« prej tij edhe do tĂ« kuptoni mĂ« shumĂ« rreth tij”, ka thĂ«nĂ« Tayna pak kohĂ« mĂ« parĂ« e pyetur nga fansat.

 

Pritja duket se nuk do të jetë e gjatë pasi reperja ka publikuar intro-n e albumit ditën e djeshme, si një surprizë e bukur me rastin e përvjetorit të Pavarësisë.

Albumi titullohet “Heroinat” dhe Ă«shtĂ« njĂ« dedikim pĂ«r gjithĂ« heroinat dhe gratĂ« qĂ« kanĂ« lĂ«nĂ« gjurmĂ« nĂ« historinĂ« shqiptare. NĂ« video, Tayna dĂ«gjohet tĂ« pĂ«rmendĂ« MbretĂ«reshĂ«n Teuta, Majlinda Kelmendin, Shote GalicĂ«n, MarigonĂ«n, Nexhmije PagarushĂ«n, Elena GjikĂ«n etj.

 

KĂ«ngĂ«tarja gjithashtu la tĂ« kuptohej pak kohĂ« mĂ« parĂ« se Ă«shtĂ« duke sjellĂ« edhe njĂ« tjetĂ«r surprizĂ« qĂ« Ă«shtĂ« as mĂ« shumĂ« e as mĂ« pak, por njĂ« tjetĂ«r bashkĂ«punim me Ledri VulĂ«n. KĂ«nga e tyre e parĂ« “A je” rezultoi njĂ« sukses i vĂ«rtetĂ« dhe numĂ«ron mbi 40 milionĂ« shikime nĂ« “YouTube”.

Teksa shkĂ«mbĂ«nin komente me njĂ«ri-tjetrin nĂ« njĂ« postim tĂ« Taynas ajo i Ă«shtĂ« drejtuar Ledrit: “A je hala?”- duke na lĂ«nĂ« tĂ« kuptojmĂ« se njĂ« bashkĂ«punim tjetĂ«r mund tĂ« ndodhĂ«.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco