Lajmi i fundit

Merr flakë banesa në Korçë, plagoset një vajzë

Shifër marramendëse! Roberto Cavalli shpenzon 3 milionë euro për të dashurëne tij të re

Shifër marramendëse! Roberto Cavalli shpenzon 3 milionë euro për të dashurëne tij të re

19:57, 28/11/2021
A+ Aa A-

Dizajneri italian Roberto Cavalli (81) gjeti dashurinë në 45-vjeçaren Sandra Nilsson dhe shpesh shpenzon shifra marramendëse për dhuratat për të zgjedhurën e tij.

Dizajneri i ka bërë të dashurës së tij një dhuratë shumë specifike që i ka kushtuar 3 milionë euro dhe është një ishull që ka qenë bastion i vikingëve nga shekulli i 11-të në Suedi. 

Kështu Sandra u bë pronarja e re e ishullit në vendlindjen e saj, jo shumë larg Stokholmit.

Në ishull ndodhet një vilë luksoze me katër dhoma gjumi, fushë golfi, pishina, por edhe mbetje të epokës së vikingëve.

 Përveç kësaj, ishulli ka një port privat me një traget që mund të strehojë dhjetë persona.

Ish-modelja, e cila është 45 vjet më e re se Cavalier, mund të vrapojë në ishull sipas dëshirës në shtigje të rregulluara 1.5 km të gjata dhe ishulli ka një port privat me një traget që mund të strehojë 10 persona.

Meqë ra fjala, Kavali dhe Sandra u njohën kur ai u divorcua nga gruaja e tij në vitin 2010 dhe dyshohet se janë bashkë që nga viti 2014.

Ai thotë se ka gjetur paqen me të, ajo është muza dhe dashuria e tij e vërtetë dhe se nuk i intereson aspak diferenca e moshës.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco