Billie Eilish kundra traditës së Thanksgiving, për çfarë i paralajmëron këngëtarja ndjekësit?

Billie Eilish kundra traditës së Thanksgiving, për çfarë i paralajmëron këngëtarja ndjekësit?

19:16, 25/11/2021
A+ Aa A-

Billie Eilish dëshiron që njerëzit të mos e hanë gjelin e detit gjatë pushimeve.

Një natë para Ditës së Falënderimeve, fituesja 19-vjeçare e Grammy-t inkurajoi të tjerët të qëndronin pa  ngrënë gjelin e detit në një postim në ‘Story’-n e saj në “Instagram”, ku Eilish shihet duke përqafuar një nga zogjtë.

 

“Gjelat janë disa nga krijesat më të buta në botë”, ka shkruar këngëtarja në postimin e saj. “
Dhe 46 milionë prej tyre therren për Thanksgiving.”

Ajo shtoi, “Unë e di se është e vështirë të ndryshosh traditat, por vetëm mbaje në mendje :).”

 

Në fillim të këtij muaji, Eilish dhe të famshëm të tjerë si Joaquin Phoenix dhe Ricky Gervais nënshkruan një peticion duke kërkuar që presidenti Joe Biden të lejojë gjelin e falur të këtij viti të qëndrojë në Farm Sanctuary.

Atje, kafshët mund të “jetojnë jetën e tyre në paqe dhe siguri”, thuhej në peticion.

 

“Ndërsa i afrohemi sezonit të festave – që synohet të jetë një kohë mirënjohjeje dhe vullneti të mirë – ne shpresojmë që ju do të pranoni ofertën tonë për të ofruar një vend të shenjtë dhe jetën më të mirë të mundshme për gjelat e falur,” tha organizata në një letër drejtuar komandantit të përgjithshëm. , 79.

Firmëtarë të tjerë përfshinin gruan e Phoenix-it, Rooney Mara, Natasha Lyonne, Margaret Cho, Dave Bautista, Mena Suvari, Alan Cumming, Maggie Baird dhe Mayim Bialik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco