Janë shpallur nominimet për Grammy, ja kush dominon në listë

Janë shpallur nominimet për Grammy, ja kush dominon në listë

10:24, 25/11/2021
A+ Aa A-

Është prezantuar lista e të nominuarve për çmimin Grammy për industrinë muzikore amerikane, ndërsa numri më i madh i nominimeve ka shkuar për Jon Batiste.

Jon Batiste është nominuar për 11 çmime Grammy, i ndjekur nga Justin Bieber, Doja Cat dhe HER me tetë nominime. 

Billie Eilish dhe Olivia Rodrigo morën nga shtatë nominime secila.

Kujtojmë se ceremonia e ndarjes së çmimeve këtë vit u dominua nga Taylor Swift dhe Billie Eilish dhe Beyonce u bë interpretuesja më e vlerësuar në historinë e këtij çmimi rekord amerikan.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve është planifikuar për 31 janar 2022 dhe do të mbahet në Los Angeles. Do të jetë ceremonia e 64-të e ndarjes së këtij çmimi prestigjioz. 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco