I dashuri i Megan Fox shpërthen kundra ‘Grammy’ : 'Çfarë dreqin nuk shkon me ju?'

I dashuri i Megan Fox shpërthen kundra ‘Grammy’ : 'Çfarë dreqin nuk shkon me ju?'

09:33, 25/11/2021
A+ Aa A-

Machine Gun Kelly i pakëndaqur ndaj Grammy.

Pasi u shpallën nominimet për çmimet Grammy 2022 – dhe muzika e tij nuk gjendej askund në listë – këngëtari i “Bloody Valentine”, 31, transmetoi ankesat e tij në Twitter.

“Çfarë dreqin nuk shkon me Grammys,” shkroi ai në Twitter, në një shënim që u pëlqye më shumë se 13,000 herë.

Machine Gun Kelly (i lindur në Colson Baker) filloi karrierën e tij si reper, por ka përqafuar një tingull më pop-punk, veçanërisht në albumin e tij të pestë Tickets to My Downfall, i cili u publikua në shtator 2020.

Albumi kryesoi listat e Billboard 200 dhe krijoi këngë të suksesshme si “Bloody Valentine” dhe “My Ex’s Best Friend”.

Ajo gjithashtu fitoi Kelly shumë vlerësime dhe çmime të tjera, duke përfshirë artistin më të mirë të rock-ut dhe albumin më të mirë të rock-ut në Billboard Music Awards, artistin e preferuar të rock-ut në American Music Awards dhe alternativën më të mirë për dy vjet radhazi në MTV Video Music Awards.

Machine Gun Kelly nuk është artisti i parë që shpreh zhgënjimet e tyre me Grammy-t; Vitin e kaluar, Halsey bëri të njëjtën gjë pasi albumi i saj Manic nuk arriti të merrte asnjë nominim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco