Mariah Carey njofton fillimin e 'sezonit të saj'

Mariah Carey njofton fillimin e 'sezonit të saj'

18:08, 02/11/2021
A+ Aa A-

Këngëtarja amerikane Mariah Carey, e cila nga fansat e saj quhet edhe “Mbretëresha e Krishtlindjeve”, ka ndjekur Halloween-in në Instagram duke thyer kunguj me shkop dhe ka shpallur fillimin e sezonit të Krishtlindjeve ose siç e quajti ajo -“Sezoni i Mariah Carey”.

Në një video të postuar në Instagram, ajo ka treguar hyrjen e shtëpisë së saj plot me dekorime të ndryshme për Halloween, e në mesin e tyre ishin edhe tre kunguj që shkruanin “Nuk është ende koha”, shkruan Independent.

Dhe ndërsa ora shënonte mesnatën, Carrie u shfaq me një fustan të kuq të stolisur me temina dhe taka vezulluese, dhe më pas i theu kungujt me një shkop kuq e bardhë.

Në të njëjtën kohë u dëgjua muzika në sfond, hiti i saj i kahershëm "All I Want For Christmas Is You".

Në vazhdim të videos, Kerry prezantoi fansat në shtëpinë e saj dhe tha - "Tani është koha !!! Thyejini ato kunguj dhe bëni një byrek prej tyre… sepse Dita e Falënderimeve nuk ka kaluar ende!!!”.

“Gati? Ja ku shkojmë! # Mariah #”, ka shkruar këngëtarja, duke aluduar se fillimi i nëntorit shënon fillimin e sezonit të Krishtlindjeve, në të cilin do të dëgjohet më së shumti hiti i saj i vjetër.

Google Trends dhe platforma të tjera të ngjashme tashmë kanë njoftuar se hiti i njohur i Krishtlindjeve tashmë po ngjitet në krye të top-listave të këngëve më të njohura.

Kjo situatë është përsëritur çdo vit që nga viti 1994, kur Kerry e publikoi për herë të parë. 

Që atëherë ajo ka prezantuar disa kopertina dhe i fundit është publikuar më 20 dhjetor të vitit të kaluar.

Është interesante që hiti i saj i Krishtlindjeve arriti në krye të listës së Billboard Hot 100 për herë të parë vitin e kaluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco