Celine Dion anulon koncertet, burimi: Ajo nuk mund të ngrihet më nga shtrat

Celine Dion anulon koncertet, burimi: Ajo nuk mund të ngrihet më nga shtrat

14:28, 02/11/2021
A+ Aa A-

Celine Dion , 53 vjeç, do të performonte në një seri koncertesh në Las Vegas duke filluar nga 5 nëntori, të cilat ikona  emuzikes botërore u detyrua ti anullonte për shkak të një problemi shëndetësor.

Stafi i saj shpjegoi, në një deklaratë për shtyp, se Celine Dion vuan nga ” spazma të rënda dhe të vazhdueshme të muskujve».

Mirëpo duket se gjendja shëndetësore e Celine Dion është në fakt shumë më shqetësuese. Një i afërm i yllit ka folur për revistën “Here” :

“ Ajo nuk mund të ngrihet më nga shtrati , të lëvizë apo të ecë. Ajo vuan nga dhimbjet në këmbë të cilat e paralizojnë. Ajo është shumë e dobët dhe ka humbur shumë peshë . Një sëmundje që mund të kërkojë një rikuperim të gjatë “përcakton burimi”. Nëse gjërat nuk përmirësohen, mund të jetë e nevojshme të ndalet për disa muaj, apo edhe një vit . Sepse simptomat e saj janë më shqetësuese sesa pritej.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco