Këngëtarja e njohur hap zemrën: Po vë në pikëpyetje vetveten

Këngëtarja e njohur hap zemrën: Po vë në pikëpyetje vetveten

19:30, 27/10/2021
A+ Aa A-

Lorde po flet për vetminë që ka ndier gjatë pandemisë së vazhdueshme COVID-19.

Në një buletin për fansat e dërguar të martën, këngëtarja e “Royals”, 24 vjeçe, shpjegoi se viti 2021 ka dalë ndryshe nga sa priste, duke e quajtur vitin “një turbullues i vërtetë i kokës”.

 

“Pandemia ka vazhduar t’i bëjë gjërat të vështira, të vetmuara ose të rrezikshme për absolutisht të gjithë në shkallë të ndryshme, por jashtë kësaj, viti 2021 ka qenë i vështirë në mënyra krejtësisht të papritura,” shkroi Lorde.

“Të jesh larg nga shtëpia në një kohë ku vendi po lufton të përmbajë virusin, duke u ndjerë i izoluar nga miqtë dhe të dashurit atje. Duke parë vendin në të cilin jam dhe duke u ndjerë e larguar nga aq shumë nga ato që shoh, dhe duke e ditur se ndjehet si e larguar nga unë,” vazhdoi artistja me origjinë nga Zelanda e Re, duke shtuar se ajo “po vë në pikëpyetje se çfarë po bëj dhe pse, gjatë gjithë kohës, në një nivel të paprecedentë”.

 

Fituesja e dyfishtë e Grammy-t preku gjithashtu “vendimin e saj për t’u tërhequr nga mediat sociale”– postimi i saj i fundit në ‘Instagram’ u nda në mes të qershorit – si “diçka që e kam vënë në dyshim me të vërtetë gjatë kësaj kohe”.

“Isha shumë e sigurt se kapërcimi i negativëve (humbje e detyrueshme kohe, dridhje IV frike, cikli i kënaqshëm por i zbrazët i vërtetimit) do të peshonte më shumë se humbja e anët pozitive (të ndjehesh si pjesë e një komuniteti, të dëgjoj fjalët e tua të ëmbla, të të godas përsëri). Por më ka marrë shumë malli për ty”, ka shkruar ajo në buletin.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco