Vdes një nga aktorët e serialit të famshëm televiziv 'Friends'

Vdes një nga aktorët e serialit të famshëm televiziv 'Friends'

08:02, 25/10/2021
A+ Aa A-

Një nga aktorët e serialit të famshëm “Friends” ka ndërruar jetë. Aktori amerikan James Michael Tyler, i cili më së shumti luajti si Gunther në serialin televiziv, ka vdekur në moshën 59-vjeçare.

“Tyler ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e tij në Los Anxhelos të dielën në mëngjes”, thuhet në një deklaratë nga menaxheri i tij.

“Nëse e keni takuar një herë, keni bërë një shok për jetën”,thuhej në deklaratë."Ai ka lënë pas gruan e tij, Jennifer Carno, dashurinë e jetës së tij."

Tyler u diagnostikua me kancer të avancuar të prostatës në vitin 2018, i cili më vonë u përhap në kockat e tij.

“Dëshirë të ndihmonte sa më shumë njerëz të ishte e mundur, ai ndau me guxim historinë e tij dhe u bë një aktivist për ata me prostatë që të bënin një test gjaku që në moshën 40-vjeçare”, tha menaxheri i tij.

11 nga momentet më të mira të Gunther në Friends

Ndërsa ai nuk zinte të njëjtën sasi kohe në ekran si gjashtë personazhet kryesore të Friends, Gunther ishte dhe mbetet një figurë e njohur në mesin e fansave.

Gunther luante rolin si kamerier dhe menaxher në kafenenë e shfaqjes, Central Perk.

Ai ishte i dashuruar me personazhin e Jennifer Aniston, “Rachel” gjatë gjithë serialit, e cila gjithashtu punonte atje si kamariere në sezonet e hershme të shfaqjes.

"Bota e njihte atë si Gunther (miku i shtatë)... por të dashurit e Michael e njihnin atë si një aktor, muzikant, mbrojtës të ndërgjegjësimit për kancerin dhe bashkëshort të dashur", tha menaxheri i tij.

ImageImage

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco