Johnson: Faleminderit njerëzve që më duan për president, por nuk e dua politikën

Johnson: Faleminderit njerëzve që më duan për president, por nuk e dua politikën

20:46, 24/10/2021
A+ Aa A-

Aktori Dwayne Johnson, i njohur më mirë si Rock, komentoi ftesat e disa personave për të kandiduar për president të Shteteve të Bashkuara.

Sipas NME, Johnson tha se, megjithëse kujdeset shumë për vendin e tij, ai nuk di asgjë për politikën.

Në një intervistë për Vanity Fair, aktori foli për një sondazh të fundit në të cilin 46 për qind e të anketuarve thanë se do të votonin për të nëse ai do të vendoste ndonjëherë të kandidonte.

“Sondazhi tregoi se 46 për qind e amerikanëve do të më mbështesnin mua si president. Është diçka që më befason dhe më bën të tund kokën me mosbesim. Por unë ende nuk di asgjë për politikën dhe më intereson shumë vendi ynë. Mund të kem disa cilësi drejtuese, por kjo nuk më bën domosdoshmërisht një kandidat të mirë për president. Unë nuk jam politikan, kështu që nuk më intereson se në cilën anë të rrugës jetoni apo cilin opsion politik mbështesni. 

"Ajo që kam për të thënë është - punoni shumë, kujdesuni për familjen tuaj, jini të sjellshëm me njerëzit, jini krenarë dhe respektoni të gjithë," shkroi Dwayne Johnson në Instagram.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by therock (@therock)

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco