Për herë të parë dy artistë shqiptarë garojnë për të marrë çmimin e MTV EMA në Zicër

Për herë të parë dy artistë shqiptarë garojnë për të marrë çmimin e MTV EMA në Zicër

14:56, 24/10/2021
A+ Aa A-

Në tregun e muzikës ndërkombëtare po shtohen edhe më shumë artistë nga Kosova dhe Shqipëria.

Një sukses ndërkombëtar të radhës e kanë shënuar edhe reperja Loredana Zefi dhe këngëtari Gjon Muharremaj.

 

Dy këngëtarët janë dominuar në ndarjen e çmimeve prestigjioze MTV Europe Music Awards 2021”.

Loredana dhe Gjoni janë dominuar në të njëjtën kategori.

Image

Të dy artistët garojnë së bashku për çmimin “Performuesit më të mirë Zvicerianë”.

Lajmin e kanë bërë të ditur si Loredana, ashtu edhe Gjoni në llogaritë e e tyre përkatëse në “Instagram”.

Image

“A keni votuar tashmë? Më dërgoni fotografinë”, ka shkruar Loredana në një “Instastory” pasi ishte nominuar.

Ndërkohë, edhe Gjon në anën tjetër ishte i lumtur kur kuptoi se ishte dominuar në garën e madhe muzikore.

 

“O Zot, faleminderit për përkrahjen tuaj të vazhdueshme. Shkoni dhe votoni për mua”, ishin fjalët e Gjon-it.

Kujtojmë se kjo është hera e tretë që Loredana dominohet në “MTV Europe Music Awards”.

“MTV EMA 2021” këtë vit do të transmetohet ‘live’ më 14 nëntor nga Papp Laszlo Budapest Sportarena të Hungarisë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco