Po vjen filmi ‘Barbie’/ Gjithçka që duhet të dini

Po vjen filmi ‘Barbie’/ Gjithçka që duhet të dini

09:16, 24/10/2021
A+ Aa A-

Më në fund duket se një film Barbie do të dalë në ekranin e madh. 

Ja gjithçka që dimë për filmin:

 

Regjisore: Greta Gerwig.

Gerwig dhe partneri i saj, Noah Baumbach, kanë qenë të lidhur me projektin si bashkëskenarist që nga viti 2019, por Variety konfirmoi në korrik 2021 se Gerwig do të drejtojë gjithashtu.

 

Margot Robbie luan rolin e Barbie.

“Ajo ka shumë bagazh!” Robbie i tha British Vogue në qershor 2021. 

“Dhe shumë lidhje nostalgjike. Njerëzit në përgjithësi dëgjojnë “Barbie” dhe mendojnë, unë e di se cili do të jetë ai film, dhe më pas dëgjojnë se Greta Gerwig po e shkruan dhe e drejton atë, dhe ata thonë, Oh, mirë, ndoshta unë nuk e di…”

Image

Sony është përpjekur të realizojë një film Barbie që nga viti 2014. 

Fillimisht ishte Jenny Bicks e Sex and the City që shkruante një skenar, më pas hyri Diablo Cody dhe Amy Schumer mori rolin kryesor. 

Image

Më pas ajo u largua dhe roli i shkoi Anne Hathaway. 

Më pas Cody u largua nga projekti, dhe ata në thelb e hoqën të gjithë punën dhe filluan të ri në Warner Bros,me skenarin e Olivia Milch nga Ocean’s 8. Tani, natyrisht, Gerwig dhe Baumbach janë në krye, dhe është e paqartë se me sa nga versionet e mëparshme do të punojnë.

 

Fillon xhirimet së shpejti.

Gerwig dhe Baumbach aktualisht janë duke punuar në White Noise për Netflix, por ky është projekti i tyre i radhës sapo të përfundojë. 

Filmi Barbie do të nisë prodhimin në fillim të vitit 2022 në Studios Leavesden të Warner Bros,në Londër, duke synuar të dalë në kinema në vitin 2023, sipas Variety.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco