Babai Britney Spears në telashe për shkak të akuzave të së bijës

Babai Britney Spears në telashe për shkak të akuzave të së bijës

10:00, 22/10/2021
A+ Aa A-

Pasi humbi kujdestarinë e vajzës së saj, këngëtares së njohur Britney Spears, pas 13 vitesh, babai i saj Jamie Spears po përballet me një problem serioz.

Jamie mbeti pa ekipin e tij të avokatëve, dhe duke pasur parasysh se procedura ende nuk ka përfunduar përfundimisht, shanset që diçka të ndryshojë në favor të babait të Britney janë minimale.

“Prokurori Matthew Rosengart ka pohuar shumë herë se do të hetojë dhe padisë Jamie. Nëse dhe kur e bën këtë, Jamie do të duhet të mbrohet dhe ndoshta do të jetë jo luftarake për mbrojtjen e tij”, tha burimi për Page Six.

Burimi tha gjithashtu se këshilltarja kryesore e Jamie, Vivian Lee Torren, i tha klientit të saj se ai "do të kishte nevojë për një padi tjetër dhe se ajo dhe H&K nuk janë të interesuar të marrin pjesë në të".

Holland & Knight ka vendosur të tërhiqet nga çështja e Jamie sepse kujdestari i pezulluar nuk ka shanse të mëdha për të fituar.

Burimi zbuloi gjithashtu se Jamie u tërhoq nga pozicioni i kujdestarit me një plan të hartuar tashmë.

Dokumentet e trajtuara gjatë procesit të kujdestarisë do të shqyrtohen dhe Jamie thuhet se duhet të shqetësohet për keqmenaxhimin e fondeve të vajzës së tij, por edhe për shkeljen e sigurisë dhe privatësisë së saj.

Kujtojmë, babai i këngëtares Jamie Spears u pezullua nga posti i kujdestarit, gjë që e la të lirë Britney-n, pas gati 14 vitesh luftime.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco