Emily Blunt në negociata për 'Oppenheimer', filmin e ri të Nolan

Emily Blunt në negociata për 'Oppenheimer', filmin e ri të Nolan

11:11, 21/10/2021
A+ Aa A-

Pasi u konfirmua se aktori irlandez Cillian Murphy do të luajë në filmin kryesor në “Oppenheimer”, mediat amerikane shkruajnë se Emily Blunt është në negociata edhe për një nga rolet kryesore në filmin e ri të Cristopher Nolan.

Deadline raporton se burime pranë regjisorit thonë se Blunt, nëse pranon rolin, duhet të luajë gruan e J. Robert Oppenheimer (Cillian Murphy), një fizikan amerikan, roli i të cilit në drejtimin e laboratorit në Los Alamos dhe pjesëmarrjen në "Manhattan "projekti bëri që ata ta quanin" babai i bombës atomike ".

Skenari dhe regjia do të bëhen nga Nolan, ndërsa në produksion do të bashkohet nga Emma Thomas.

Filmi bazohet në librin fitues të Çmimit Pulitzer "American Prometheus: Triumfi dhe Tragjedia e J. Robert Oppenheimer", nga Kaia Bird dhe Martin J. Sherwin.

Ende nuk dihet se kur do të fillojnë xhirimet, por Nolan ka konfirmuar se filmi do të shfaqet në korrik 2023, një term i përdorur më parë për filmat e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco