‘Jo do të thotë jo’, Dafina Zeqiri vjen me mesazhin e rëndësishëm ndaj dhunës së gruas

‘Jo do të thotë jo’, Dafina Zeqiri vjen me mesazhin e rëndësishëm ndaj dhunës së gruas

15:08, 20/10/2021
A+ Aa A-

 

Dafina Zeqiri njihet si një nga këngëtaret më feministe në showbizin shqiptar dhe këtë fakt e ka bërë publike shumë herë në intervista të ndryshme.

Dafina ka marr pjesë edhe nëpër protesta zërin kundër dhunës ndaj femrave, sepse është potencuar se edhe ajo vetë ka përjetuar dhunë.

Projekti më i fundit muzikor i këngëtares ka të bëjë me femrat e dhunuara, dhe mesazhi kryesor në të është ‘Stop’ ndaj atyre që ushtrojnë dhunë.

Së fundmi ano ka publikuar në Instagram një foto ku shihet në krahët e disa vajzave të tjera të cilat mbajnë pankarta me mesazhe sensibilizuese kushtuar kësaj teme.

“Jo don me thon jo’”-shkruan këngëtarja në postimin e publikuar.

Image

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco