Seriali 'You' kalon 'Squid Game', seriali më i shikuar në Netflix

Seriali 'You' kalon 'Squid Game', seriali më i shikuar në Netflix

16:17, 17/10/2021
A+ Aa A-

Edhe pse "Squid Game" ka qenë një temë kryesore në media dhe në mediat sociale për javë të tëra, ky serial ka ruajtur shkurtimisht titullin e serialit më të shikuar në Netflix. 

Vetëm disa orë pas premierës së sezonit të tretë të serialit "You", hiti i Koresë së Jugut ra në vendin e dytë.

Sezoni i tretë i serialit të njohur të Netflix "You" u shfaq më 15 tetor dhe shumë shpejt u ngjit në krye të listës së arritjeve më të njohura në këtë platformë, shkruan Business Insider.

Trileri psikologjik "You" sjell një vazhdim të historisë së vrasësit të heshtur Joe Goldberg (Penn Badgley) dhe të dashurës së tij Love Quinn (Victoria Pedretti).

Në fund të sezonit të dytë, shikuesit mësuan se Dashuria ishte shtatzënë dhe çifti u transferua në një periferi të vogël në sezonin e tretë për t'iu përkushtuar familjes dhe për t'u larguar nga e kaluara e errët.

Sezoni i parë i serialit doli në 2018, dhe i dyti në 2020. 

Një ditë para premierës së sezonit të tretë, Netflix njoftoi se skenari për vazhdimin e katërt ishte duke u përgatitur, i cili kënaqi miliona fansa në të gjithë botën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco