Pro apo kundër operacioneve plastike? Britney Spears e thotë troç 

Pro apo kundër operacioneve plastike? Britney Spears e thotë troç 

12:57, 17/10/2021
A+ Aa A-

“Free Britney” tanimë po bëhet realitet dhe artistja po përfiton çdo liri të mundshme të fituar. 

Spears postoi një fotografi tjetër gjysmë të zhveshur dhe krenare për trupin e saj, duke sqaruar se nuk do t’i nënshtrohet asnjë operacioni. 

 

“Po në lidhje me këto këshilla për korrigjimin e trupit?” A jam i vetmi i prekur nga këto përvoja apo është dikush tjetër? Unë ndoshta jam shumë i ndjeshëm. Unë preferoj të bie nga një shkëmb sesa një mjek të më tregojë se çfarë nuk shkon me trupin tim.Mora mësimin”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e fotografisë së saj. 

 

Kujtojmë se karriera e saj ka qenë në duart e kujdestarit ligjor që nga shqetësimet publike mbi shëndetin e saj mendor në vitin 2008. 

Marrëveshja e urdhëruar nga gjykata i dha babait të saj, Jamie Spears, kontroll mbi pasurinë e saj dhe aspekte të tjera të jetës së këngëtares. 

 

Por më vonë Britney kërkoi ta hiqte babain nga ky rol, duke e akuzuar atë për “abuzim me kujdestarinë”.  

Jamie Spears ka mohuar vazhdimisht çdo akuzë për keqbërje dhe ka shprehur shqetësim për shëndetin e vajzës. 

 

Kujdestaria e Spears ndahet në dy pjesë – njëra është për pronat e saj dhe çështjet financiare, tjetra është për të si person. 

Babai i saj dha dorëheqjen si kujdestar personal i vajzës së tij në vitin 2019 për shkak të çështjeve shëndetësore, por këngëtarja paraqiti një peticion në korrik për të hequr babanë e saj nga kontrolli i pasurisë.  

 

Ajo më vonë tha se nuk do të performonte përsëri derisa ai të ishte në atë rol dhe atij momenti i erdhi koha pasi i ati u tërhoq nga kujdestaria e së bijës. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco