Elon Musk organizon festë gjigande në Berlin me 9000 të ftuar

Elon Musk organizon festë gjigande në Berlin me 9000 të ftuar

13:42, 15/10/2021
A+ Aa A-

Pas ndarjes së tij nga Grimes , Elon Musk përpiqet në çdo mënyrë të tregojë se po kalon mirë.

Njeriu më i pasur në botë vendosi të lërë pas trishtimin e ndarjes dhe organizoi një festë mbresëlënëse, me 9,000 të ftuar.

Në fillim të vitit ai pyeti auditorin e tij se si do të dukej një festë në fabrikën e tij në Berlin dhe përgjigjet pozitive që ai mori ndoshta e bindën atë ta organizonte.

 Elon Musk njoftoi suprizën që ai kishte përgatitur dhe në Gigafestën që organizoi performuan Dj, artistë rruge.

Makina e parë, e prodhuar në uzinën e Berlinit, do të lansohet në dhjetor, me qëllim prodhimin e 500,000 automjeteve çdo vit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco