Kush përfiton profesionalisht dhe financiarisht deri në fund të vitit 2021 sipas Jorgo Pullës

Kush përfiton profesionalisht dhe financiarisht deri në fund të vitit 2021 sipas Jorgo Pullës

13:14, 15/10/2021
A+ Aa A-

Karriera dhe financat janë ndoshta një nga fushat më të vështira të viteve të fundit me efektet e pandemisë që vazhdojnë të pandërprera. Eshtë e qartë se shumica e të dhënave kanë ndryshuar në kompani, shërbime, tregti, ushqim, argëtim, duke rezultuar në një ekonomi të tkurrur për shumicën. Sigurisht, në çdo krizë do të ketë gjithmonë sektorë që mund të përfitojnë më shumë, por shumica vuajnë. Por le të shohim se si do të rrjedhin gjërat deri në fund të vitit dhe kush përfiton në fushat e punës dhe financave.

Para së gjithash, le të hedhim një vështrim në kontekstin në të cilin jemi pregatitur të lëvizim astrologjikisht, domethënë në fenomenet më të rëndësishme dhe lëvizjet planetare deri në fund të vitit 2021.

Mërkuri Retrograde në Peshore (28/09/2021 - 17/10/2021)

Nuk është i përshtatshëm për fillimin e biznesit, për nënshkrimin e marrëveshjeve ose kontratave, ndërsa në takimet dhe udhëtimet e biznesit duhet të jemi të gjithë më të kujdesshëm, pasi ka detaje që ndonjëherë shkojnë përtej perceptimit tonë dhe krijojnë vonesa, shtyrje apo edhe anulime. Është gjithashtu e nevojshme në çështjet juridike ose në gjykata gjatë këtyre 20 ditëve. Në periudhën e Mërkurit retrograd, megjithatë, ne mund të ripërcaktojmë situata, të kthehemi në rastet e së shkuares, të heqim qafe punët problematike përgjithmonë apo edhe të ndalojmë ndonjë bashkëpunim, pasi gjykojmë pas një ekzaminimi të plotë se nuk na siguron më atë që presim. Nuk ka problem nëse kthehemi në një punë që ishim në të kaluarën. Gjithashtu, nëse do të fillojmë diçka të re, duhet të kemi në mendje se diçka mund të ndryshojë gjatë rrugës. Por kjo nuk do të thotë se do të ndryshojë për keq. Paqëndrueshmëria është e zakonshme.

Afërdita Retrograde në Bricjap (20/12/2021 - 28/01/2022)

Do të ndikojë qartë në botën e punës, por edhe të financave, pasi Afërdita do të jetë retrograde në një shenjë që lidhet me punën. Të dhënat po ndryshojnë. Gjatë kësaj kohe është mirë të mos angazhoheni për të marrë hua, të mos ndërmerrni rreziqe financiare. Ofrohet të rishikoni bashkëpunimet, por edhe menaxhimin tuaj financiar. Meqenëse faza e hijes se Afërditës ne retrograde do të fillojë më herët (nga 17/11), është mirë të merren parasysh sa më sipër nga mesi i nëntorit e tutje.

Eklipsi hënor më 19/11/2021

Ky eklips në shenjën e Demit do të ndikojë më tej në çështjet financiare dhe mund të vendosë stabilitetin e tyre duke sjellë trazira. Keshtu qe eshtë e qartë se nuk është i përshtatshëm për fillimin e biznesit, por vetëm nëse duam të ndërpresim ose të bëjmë ndryshime brenda kuadrit ekzistues të punës. Me kujdes duhet te bejn shenjat si Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori i ditëve të fundit është mirë të shmangni rreziqet financiare.

Eklipsi diellor më 04/12/2021

Një eklips diellor është gjithmonë nje Hëne e re dhe jep mundësinë e fillimeve të reja. Me te favorizuara duket se jan shenjat si Binjakët, Shigjetari, Virgjëresha dhe Peshqit e dhjetëditëshit të dytë do të kenë një tendencë për ndryshime dhe fillime të reja.

Le te shikojmë 12 shenjat se  si do te ndikojne ne dashuri ekonomi dhe udhetime ne kete 3 mujor te ketij fundviti

Dashi

Miqtë, partnerët, bizneset e medhaja  dhe puna e perbashket janë ende të favorizuara në tremujorin e fundit të 2021. Në përgjithësi, duket se ekipi i duhur për të punuar është një nga sekretet e suksesit në fund të vitit. Bashkëpunimet do të jenë nën vezhgim  nga 14/9 deri në fund të tetorit. Ku eshtë koha ta lini atë dhe të vazhdoni tutje. Afër 6/10 me Hënën e re në Peshore dhe më 20/10 me Hënën e Plotë në shenjën tuaj do shqetësoheni pak më shumë. Afërdita do të kalojë tek Bricjapi në fushën e karrierës më 5/11, duke ndihmuar të bëhet më e dukshme në vendin tuaj të punës, por disa efekte anësore mund të krijohen nga eprorët, shefat ose klientët gjatë periudhës ne retrograde, veçanërisht në dhjetor. Dhe edhe pse paratë janë për qarkullim, duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sepse dy muajt e fundit do të jenëshume asortimente me  të shtrenjtë. Shmangni rreziqet financiare pas 17/11 dhe deri në fund të janarit. Deri atëherë duhet të jeni më konservatorë. Të dhëna të reja fillojnë në fillim të vitit të ri.

Demi

Biznesi do të vazhdojë të jetë sektori kryesor këtë vit deri në fund të tij. Të lindur në fillim të majit do të keni më shumë presion deri në fund të vitit, pasi me  ndikimin e Saturnit dhe Uranit që sjellin ndryshime. Disa mund t'i ndiqni vetë dhe disa duket se imponohen nga rrethanat. Mund të keni zhvillime në 6/10 sa i përket punës, partnerëve, por edhe me Hënën e Plotë në 20/10. Fillimet e reja mund të ndodhin në Nëntor me Hënën e re në 4/11 përballë Uranit në shenjën tuaj të zodiakut. Kjo mund të ketë të bëjë me një partneritet të ri ose fundin e një biznesi dhe fillimin e një të riu. Cilado qoftë skenari, do të ketë ndjenjën e gje e  gjerave te papritur. Më 19/11 kemi eklipsin e parë - nga një seri eklipsesh që do të pasojnë në vitet e ardhshme - në shenjën tuaj të zodiakut dhe ne krahun e  kundërtën e Akrepit. Për ata që kanë lindur në fund të shenjës, ky eklips mund të tregojë fundin e një partneriteti. Duhet të jeni financiarisht të kujdesshëm dhe mjaft konservatorë në dhjetor.

Binjakët

Muajt ​​e fundit të vitit 2021 do të japin shumë mundësi për rritje ekonomike , por edhe për zgjerimin e horizontit tuaj, pasi Jupiteri nga Ujori vazhdon të mbështesë planet tuaja. Edhe Mërkuri akoma ne retrograd nuk ju frenon planet tuaja qe keni tani në tetor. Biznesi do t’ju ​​mari me teper kohe veçanërisht në dy muajt e fundit të vitit. Të lindurit në dhjetëditëshin e dytë mund të kenë një ndryshim të papritur profesional rreth dates 4/11, me Hënën e re në Akrep në krah me Uranin. Të lindurit në fund të shenjës së zodiakut mund të arrijnë fundin e një partneriteti ose mund të keni një ndryshim të shpejtë, qoftë në objektin e punës, qoftë edhe në njerëz nga vendi i punës, me eklipsin më 19/11. Eklipsi më 4/12 mund të çojë në një partneritet të ri, nëse keni një ditëlindje në fillim të qershorit. Financat do jenë një fushë që do ju tërheqë vëmendjen. Por menaxhimi juaj duhet të jetë super konservator. Nëse keni borxh para, mund t'i merrni përsëri me Aferditen  retrograd në fund të dhjetorit.

Gaforrja

Tetori do të jetë një muaj i rishikimeve dhe shumë diskutimeve, por kam frikë se nuk ka vullnetin  që ju dëshironi. Duke par qe është edhe Merkuri gjithashtu retrograd. Sidoqoftë, biznesi do t'ju angazhoj me teper  veçanërisht me Hënën e plotë në Dashi më 20/10, veçanërisht nëse keni lindur në fund të shenjës tuaj . Aty mund të keni një ndryshim ose zhvillim në një çështje profesionale. Muaji më i rëndësishëm për biznesin dhe bashkëpunimet tuaja do të jetë dhjetori. Eklipsi më 4/12, mund të japë shtysë për të gjetur një punë ose për të hyrë në një partneritet të ri. Me Afërditën përballë jush në Bricjap, bashkëpunimet do të jenë prioritet nga 5/11 deri në 5/3 dhe atje mund të takoni mundesira  më të pabesueshëm. Bashkëpunime që do të kalojnë një krizë, bashkëpunime të reja dhe entuziaste, por edhe vështirësi - kryesisht nga 20/12 në 28 / 1- për shkak të Afërditës ne retrograde. Financat kanë nevojë për menaxhim më të mirë në drejtim të investimeve, borxheve, etj. Vendosini ato në mënyrë që të shmangni efektet anësore.

Luani

Rrjedha e biznesit tuaj do t'ju angazhoj se tepermi  veçanërisht në tremujorin e fundit të vitit 2021. Sigurisht me Uranin dhe Saturnin që ju rrethojnë asgjë nuk është e stabilizuar, kështu që është më mirë ta hiqni këtë plan nga mendja juaj. Në përgjithësi,Tetori nuk do të jetë një muaj stresues. Presionet fillojnë nga Nëntori, pasi si Hëna e re në 4/11 ashtu edhe eklipsi i Hënës së plotë në 19/11 kanë të bëjnë me boshtin karrierë-familje. Kështu, ju mund të bëni një fillim të ri ose të arrini fundin e një aktiviteti. Biznesi do t'ju pushtojë në baza ditore të punës tuaj me praninë e Afërditës në Bricjap nga 5/11. Gjatë kursit retrograde të Afërditës, nga 20 dhjetori deri në fund të janarit, kini kujdes për marrëdhëniet me bashkëpunëtorët, shefat dhe vartësit. Mund të takoni njerëz që kanë luajtur një rol në të kaluarën, mund të ketë keqkuptime gjatë kësaj kohe. Kujdes edhe me financat.

Virgjëresha

Biznesi juaj ka ende mbrojtjen e Jupiterit qe ndodhet ne shenjen e Ujorit deri në fund të vitit dhe nuk do të vuani shumë. Hëna e re në Peshore më 6/10 mund t’ju ​​gjejë duke diskutuar një propozim të ri biznesi ose finance, por merrni kohën tuaj dhe shihni gjithçka në detaje. Duhet të jeni të durueshëm, pasi me Mërkurin tuaj retrograd mund të mos shihni ndonjë detaj tani. Një propozim i papritur në 4/11 dhe në fakt në një model ndoshta krejtësisht të ndryshëm pune mund t’ju ​​pushtojë në Nëntor, i cili gjithashtu favorizon studimet, internetin, publikimet, median. Nëse keni bërë një fillim të ri në shtator, eklipsi më 4/12 do të tregojë se ku po shkojnë gjërat dhe nëse keni nevojë të bëni ndryshime. Përfitoni financiarisht nga Afërdita e cila do të qëndrojë për 4 muaj të tërë në Bricjap.

Peshorja

Periudha nga 15/9 deri më 31/10 do të jetë jashtëzakonisht e lodhshme dhe kërkuese, megjithëse do të jeni shumë ambiciozë me Marsin në shenjën tuaj. Por në të njëjtën kohë do të ketë një Merkur ne  retrograde që ka nevojë për vëmendje në detaje, në mënyrë që të mos bëni  gabime dhe të mos keqkuptoheni. Nëse keni pasur një fillim të ri ose keni bërë disa negociata, apo keni filluar aktivitete të ndryshme nga 20/5 në 6/7, ndoshta tani ju duhet të bëni lëvizje korrigjuese ose mund te keni marr vendime  te gabuara mund të dalin në sipërfaqe. Ju do të duhet të jeni të ftohtë me Hënën e re më 6/10, mund te keni ndonje propozim te ri nuk perjashtohet mundesia  të lindë aty pranë. Studioni atë si duhet dhe mos nxitoni. Do të keni presion më 20/10 me Hënën e plotë në Dash. Nëntori dhe Dhjetori janë muaj me theks në para dhe do t'ju jepen mundësi për të pasur disa të ardhura të reja. Por kini kujdes nga shpenzimet te jeni sa me te  kursyer me huatë. Shtëpia ose familja juaj apo një investim në pasuri të paluajtshme mund të krijojë vështirësi në xhepin tuaj.

Akrepi

Periudha më e kërkuar për ju Akrepët do të jetë Nëntori dhe Dhjetori. Jo se e keni pas te shtruar me pare  do të keni disa shqetësime për çështjet tuaja profesionale. Por presioni do të jetë i brendshëm dhe ndoshta nuk do të jetë i dukshëm për të tjerët. Zhvillimet në punë, nëse keni lindur në fund të shenjës, afër 20/10 me Hënën e plotë në Dash. Hëna e re në ditëlindjen tuaj më 4/11, mund të sjellë një bashkëpunim të papritur ose një punë të re, por ndoshta mund të pasojë një përfundim të një pune tjetër. Eklipsi më 19/11 ka të bëjë me ata që kanë lindur në fund të shenjës së zodiakut dhe ndoshta do të mbyllin një qarkullim ose një punësim. Mos u zhgënjeni, megjithatë, sepse diçka e re ndoshta do të vijë në dhjetor.

Shigjetari

Biznesi është një përparësi gjatë gjithë vitit, siç janë financat tuaja. Sidoqoftë, deri në fund të tetorit, duket se ata po ecin shumë më rastësisht, por edhe pa zhvillime të mëdha. Periudha e Nëntorit dhe Dhjetorit do të jetë shumë më e kërkuar, pasi nga njëra anë mund të ketë një veprim mjaft të fshehtë ose prapaskena dhe nga ana tjetër eklipset mund të krijojnë shqetësime në disa bashkëpunime. Më 4/11 një situatë mund të zbulohet në nivel profesional ose mund të ketë një ndjenjë të paqëndrueshmërisë dhe likuiditetit në punë ose disa ndryshime. E njëjta gjë me eklipsin më 19/11. Do të ketë një eklips në shenjën tuaj në 4/12, i cili do të gjykojë rrjedhën e disa fillimeve që ndoshta keni bërë në shtator. Nëse jeni në fazën e kërkimit të punës me këtë eklips, intensifikoni përpjekjet. Financat do të jenë një përparësi nga 5/11 në 5/3 2022, pasi Afërdita do të jetë në Bricjap. Gjatë kësaj periudhe do t'ju jepet nje  mundësi të keni të ardhura të reja, por në fazën e rrjedhës së Aferdites ne retrograde (nga 20/12 në 28/1) mund të keni shpenzime të pabesueshme ose vonesa në fatura.

Bricjapi

Çështjet e karrierës do të jenë përparësia juaj më e madhe këtë vjeshtë, pasi nga 15/9 në 30/10 Marsi do të jetë në këtë fushë të horoskopit tuaj, duke ju bërë më dinamikë, më ambiciozë, por edhe duke krijuar më shumë konkurrencë, surpriza, një tendencë për nervat dhe tensionet me njerëzit nga mjedisi i punës. Në të njëjtën kohë, Merkuri  do të jetë retrograd në të njëjtën fushë, kështu që do të ju duhet të jeni shumë diplomatik, disi i nënshtruar dhe të punoni me vullnet . Hëna e re në Peshore më 6/10, mund të sjellë disa mundësi për një punë të re ose një karrierë të re. Studioni me kujdes dhe mos nxitoni të thoni po ose jo. Kërkoni një këshillë. Eklipsi i 4 dhjetorit mund të krijojë një sfond te vështirë në një bashkëpunim profesional. Dhjetori ka nevojë për vëmendje në veshët tuaj. Dhe meqenëse Afërdita do të jetë retrograde për një kohë të gjatë në shenjën tuaj të zodiakut, nuk do të jetë e lehtë të marrësh me vete njerëz që keni  pasur problem .

Ujori

Deri në fund të vitit, Jupiteri do të vazhdojë t'ju ndihmoj  - veçanërisht për ata që kanë lindur në dhjeditesin  e tretë – do te ju ndihmoj  për të realizuar planet tuaja. Sidoqoftë, konteksti i muajve në vijim nuk është shumë i qëndrueshëm. Tetori është një muaj më pozitiv dhe pavarësisht rrjedhës retrograde të Mërkurit mund të bëni përparim. Të vështira fillojnë në Nëntor. Hëna e re më 4/11 mund të sjellë një propozim të ri profesional dhe në fakt krejtësisht të papritur, veçanërisht nëse keni lindur në fillim të shkurtit.Keni një ditëlindje në fund të shenjës, eklipsi më 19/11 mund të tregojë fundin e një cikli  bashkepunimi . Por Dhjetori do të sjellë më shumë shpresë dhe do të gjeni njerëz miq ose partnerë që ndoshta do t’ju ​​ndihmojnë të gjeni diçka të re.

Peshqit

E paqart  është konteksti i tremujorit të fundit të vitit, pasi kemi eklipset, Mërkurin, dhe Aferditen qe  janë retrogradë. Sidoqoftë, për shenjën ose horoskopin tuaj të zodiakut, periudha kërkuese dhe stresuese për biznesin tuaj nuk është tjetër përveç asaj të Dhjetorit, por kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se do të keni një zhvillim të veshtir . Eklipsi Diellor në Shigjetar më 4/12 do të ndikojë tek ata qe kan lindur   ne dhjediteshin e dytë dhe mund të tregojë ndryshime dhe zhvillime në karrierë. Dhjetori do të jetë më stresues për shkak të ndikimit të Marsit në Shigjetar i cili fillon rrjedhën e tij në 13/12. Deri ne  fundi te vitit 2021 do të keni shume angazhime me oraret për të përmbushur detyrimet tuaja të shumta. Në dhjetor, ju gjithashtu duhet t'i kushtoni vëmendje marrëdhënieve tuaja me partnerët, veçanërisht nëse ka një sfond miqësor në ato marrëdhënie./astrologu.al

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco