Merr vendimin e papritur! Aktorja do rikthehet pas shumë sezonesh në Grey’s Anatomy

Merr vendimin e papritur! Aktorja do rikthehet pas shumë sezonesh në Grey’s Anatomy

19:18, 14/10/2021
A+ Aa A-

Me Kate Walsh u kthye si Dr. Addison Montgomery në episodin e së enjtes në Grey’s Anatomy.

Le të hedhim një vështrim në historinë e ndërlikuar të Addison në Grey’s, përfshirë trekëndëshin e dashurisë që nisi hitin e dramë mjekësore , ngatërrimet e saj të mëparshme romantike dhe lëvizjet në karrierë.

 

Addison, u shfaq për herë të parë në Grey’s gjatë finales së sezonit 1 në 2005 kur kapi burrin e atëhershëm Derek Shepherd (Patrick Dempsey) dhe Meredith Grey (Ellen Pompeo).

Ndërsa romanca e Meredith dhe Derek po nxehej pas disa ulje-ngritjeve gjatë sezonit të parë, marrëdhënia e tyre u ndërpre shpejt pasi gruaja e larguar e Derek (Addison) papritur u paraqit në Spitalin e atëhershëm të Seattle Grace.


Më vonë zbulojmë se marrëdhënia e Addison dhe Derek u tendos për shkak të tradhtisë së saj pasi ajo fjeti me BFF të Derek Mark Sloan (Eric Dane).

Në sezonin e dytë, Addison dhe Derek u përpoqën dëshpërimisht të lidheshin përsëri dhe t’i jepnin një shans të dytë martesës së tyre, megjithëse ishte e qartë se Derek ishte akoma i dashuruar me Meredith.

 

Duke u përpjekur të injorojë shenjat e dashurisë së Derek për Meredith, Addison u trodnit kur Mark (i njohur si McSteamy) mbërriti në Seattle Grace me shpresën për të fituar përsëri Addison. Këtu gjërat u ngatërruan.

Kur Derek zbuloi se Meredith kishte vazhduar më tej, ai fjeti me Addison (hera e parë që nga kthimi i saj).

 

Por pastaj, sapo Addison zbuloi se Derek ishte në të vërtetë i dashuruar me Meredith , ajo fjeti me Markun … përsëri, duke krijuar një dramë dashurie.

Addison përfundimisht vendosi se ishte koha për një ndryshim, si personalisht ashtu edhe profesionalisht.

 

Pasi kuptoi se donte të bëhej nënë, Addison u largua nga Seattle për të vizituar shoqen dhe specialistin e saj të fertilitetit, Naomi.

Addison u transferua në Los Angeles për të filluar një jetë të re, duke u kthyer herë pas here në Seattle gjatë sezoneve 4-8 të Grey’s.

Addison përfundimisht u bë nënë pasi adoptoi djalin e saj Henry, dhe ajo u martua me Jake (Benjamin Bratt) derisa u largua në sezonin e vitit 2013.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco