Rrjeti iu kthye kundër, reagojnë Ilda Bejleri dhe Erjona Rusi: Nuk jam as idiote e as monstër...

Rrjeti iu kthye kundër, reagojnë Ilda Bejleri dhe Erjona Rusi: Nuk jam as idiote e as monstër...

17:59, 13/10/2021
A+ Aa A-

Rrjeti ka shpërthyer në komentet e ashpra lidh me jurinë e spektaklit të kërcimit, “T'ka mami yll”, dhe kjo jo pa arsye.

Albi Nako, pjesa e jurisë ka bullizuar një fëmijë nga spektaklit, një konkurrente 8 vjeçare për shkak të peshës.

Populli reagoi, por nuk mund të shihni një reagim nga vet protagonistët e së fundmi e kemi!

Prezantuesja Ilda Bejleri dhe Erjona Rusi, pjesa e jurisë, e cila dhe u gjykua fort se përkrahu opinionin e Albit, kanë reaguar aktivitetin e "Instagramit".

Rusi reagoi duke kërkuar falje publike, ndërsa Bejleri tregoi se konkurrentja që rrëmbeu zemrën e publikut do të jetë bashkëprezantuesja e saj në këtë format.

“Liana është çokollata, karamelja, apo edhe puftja që e kam dashur që sa e pashë. Batutë e gabuar ajo që ka patur në emision? Patjetër që po. Por kurrsesi bullizëm. Nuk do guxoja ndoshta të denigroja një fëmijë për asnjë arsye e jo më shumë për shkak të peshës dhe nuk e kam bërë këtë. Nëse nuk keni ju vetëuar, hapni fjalorin dhe shiheni mirë përkufizimin e bullizmit. 

E dyta nëse do të kishit parë të gjitha bisedat e fillimit me atë fëmijë që kur vjen të kuptojë që ajo fjalë vjen pasi folëm për “sufllaqen” që Lijana kërkoi. Dhe unë nuk jam as idiote e as monstër që ti them ato një fëmijë rri pa ngrënë të gjithë vetëm vetëm që të kërcasin. Por a do hiqte dorë nga sufllaqja, pra ushqimi që ishte përmendur. Por ne kemi xhiruar mbi 5 orë e jo çdo gjë del në transmetim.

Ndaj po, kam gabuar në mënyrën e të shprehurit, por nuk do të kërkosh askujt falje kërkoi Lijanin e prindërve të saj. Këta të fundit duan vetëm që fëmija i tire të heqë dorë nga këto ushqime ndaj e kanë ardhur në Akademi që të bëhet më ndërgjegjshmëri dhe stërvitet. 

Kështu që si konkluzion: Duke dhe vetëm një fjali ju mund të bëni një fushatë të gjitha denigruese dhe të mallkoni që të mund të pa marrë diçka tjetër.G jithnjë unë sa herë ta shoh “karamelen”, do të vazhdosh ta përqafoj e do ti them të heq dorë nga sufllaqet e picat se i bëj dëm. 

Për mua Lijana është një fëmijë i veçantë dhe kam dashur që në sekondat e para të atij programi (për kë e ka ndjekur që në fillim) ndërsa ju po e ripostoni atë video duke e viktimizuar pafund Lijanën. Kush po bën bullizëm në fakt ???? ”,- ka shkruar Erjona.

Tani Ilda ka publikuar në “Instastory” një video të sajën me 8-vjeçare, krahas asaj që ka shkruar në “yllin” krah saj, siç është ajo, bëni këtë prezantim.

Edhe pse kemi të bëjmë që na pëlqen të hamë atë që duam, ëndrrat tona do të çojmë deri në fond”, shkruan Ilda, duke i bërë 'tag' edhe tre anëtarëve të jurisë.

{galeri}

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco