Adele zbukuron kopertinën e British Vogue: Një album i ri dhe dashuri

Adele zbukuron kopertinën e British Vogue: Një album i ri dhe dashuri

10:04, 09/10/2021
A+ Aa A-

Pasi u tërhoq nga sytë e publikut për pak më shumë se dy vjet, Adele kthehet në skenë duke njoftuar albumin "30" dhe duke folur gjatë rrugës për transformimin që ajo ka kaluar në muajt e fundit.

 Rreth divorcit, humbjes së peshës dhe të mësuarit se si ta doni veten përsëri.

Këngëtarja britanike tronditi publikun kur tregoi një transformim të madh fizik disa muaj më parë. 

Në të njëjtën kohë, ajo shkaktoi një ortek reagimesh, tabloidët dhe fansat spekuluan pse dhe si humbi kaq shumë kilogramë, si arriti të bënte një ndryshim kaq të madh dhe çfarë planifikon të bëjë në të ardhmen.

Menjëherë pas kësaj, u zbulua se ajo ishte në një lidhje me agjentin e basketbollit Richard Paul, me të cilin filloi të shihej disa muaj pas divorcit. 

E gjithë kjo i dha shumë material mediave botërore, të cilat e kryqëzuan ashpër në faqet e para të faqeve për muaj të tërë.

Por në një intervistë për Vogue, Adele zbulon se ajo ka shkuar në palestër për më shumë se tre vjet dhe se përparimi nuk ka qenë gjithmonë linear: "Unë shkova në palestër sepse fillova të merresha me ankthin në një mënyrë më të shëndetshme.

Është koha për mua, një vend ku mund të liroj gjithë stresin tim.

Qëllimi im nuk ishte kurrë të humbja peshë, doja të bëhesha në formë fizikisht, të mësoja se si të punoja më shëndetshëm në psikikën dhe emocionet e mia në proces. "

Ajo është e vetëdijshme se transformimi i saj drastik fizik ka tërhequr shumë vëmendjen e publikut, por kjo nuk e befasoi atë: "Trupi im ka qenë gjithmonë një nga temat kryesore në media. Por unë do të doja që njerëzit ta kuptonin këtë pavarësisht transformimit fizik Unë kam mbetur e njëjtë. Komentet e grave të tjera për trupin tim, u zhgënjeva shumë me atë që dëgjova ".

Ajo tregon se për një periudhë të caktuar të jetës së saj ajo shmangte daljen në një darkë të rregullt ose në qytet me miqtë, kryesisht sepse ishte në dijeni se do të fotografohej dhe më pas do të komentohej më tej në media. 

Ajo kaloi kohë duke punuar në këngë të reja, dhe albumi i ri është frymëzuar kryesisht nga divorci i saj nga Simon Konekcog, si dhe marrëdhënia e saj me djalin e saj.

Duke folur për marrëdhënien e tij me ish-gruan e tij, ai komentoi marrëdhënien me Richard Paul, duke thënë se miqësia mes tyre ka zgjatur për disa vjet. 

Ajo shtoi se shumica e tregimeve për të dhe jetën e saj të dashurisë janë "trillim absolut".

"Richard ka qenë gjithmonë atje, por unë nuk e shikoja në atë mënyrë deri në fillim të këtij viti. Një natë dolëm dhe kërcyem me disa miq dhe aty filloi gjithçka. Ndihem i sigurt me të, nuk ka shenjë ankthi, " tha ajo me një buzëqeshje ...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco