Po kthehet trendi i urryer i pantallonave i viteve 2000

Po kthehet trendi i urryer i pantallonave i viteve 2000

09:45, 09/10/2021
A+ Aa A-

Pantallonat dhe fundet me bel të ulët ishin në kulmin e popullaritetit në fillim të viteve 2000, dhe duke gjykuar nga shfaqjet e modës që shpallin tendencat për vitin 2022, duket se moda nga kjo periudhë po kthehet ngadalë, veçanërisht pjesët që arrijnë në ijet.

Përgjithësisht të përbuzur për prerjen e saj "pa shije", pantallona të gjera hipster papritmas u shfaqën në shfaqjen e markës Miu Miu për sezonin e pranverës të vitit 2022 në Paris të martën, gati 20 vjet që kur u veshën për herë të fundit nga të famshëm si Paris Hilton dhe Christine Aguilera.

Modelet e shtëpisë së famshme të modës ecnin në pistë me funde aq të vogla saqë mund të ngatërroheshin me një rrip, bark të zhveshur, ndërsa pëlhura ulej nën kockat e ijeve të tyre.

Silueta famëkeqe, e shmangur në mënyrë universale për shkak të aftësisë së saj për të theksuar peshën e tepërt dhe dhjamin e barkut, doli nga moda pasi të gjithë e kuptuan se rrallë dikush - përveç një supermodele - mund ta mbante vërtet këtë prirje.

Përveç fundeve me bel të ulët, në fillim të këtij viti, pantallonat me bel shumë të ulët përmbytën koleksionet e fundit për pranverën e ardhshme.

Kthimi i trendit filloi me modele si Emily Ratajkowski dhe Belle Hadid, dollapët e të cilëve këtë vit u bënë makina udhëtimi në kohë deri në vitet 2000, përmes pantallonave të ngarkesave ose pantallonave të gjera xhins.

Moda e viteve 2000 duket se po kthehet në derën e madhe.

 Duke filluar nga pantallonat e trapit të gjerë me bel të ulët deri në kambanë deri tek hashtagu i njohur në TikTok # Y2k, i cili njofton kthimin e zbukurimeve të flokëve në formën e fluturave dhe tuta sportive velour.

Edhe pse brezi i Mijëvjeçarëve është i tmerruar nga kthimi i belit të ulët, brezi Z duket se nuk ka asgjë kundër tij, duke gjykuar nga popullariteti në TikTok.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco