Adele ishte e varur nga alkooli: Kisha frikë se mos vdisja si Amy Winehouse

Adele ishte e varur nga alkooli: Kisha frikë se mos vdisja si Amy Winehouse

21:24, 08/10/2021
A+ Aa A-

Ylli britanik Adele hyri në histori si gruaja e vetme që ndau dy kopertina të revistës Vogue në të njëjtin muaj - britanik dhe amerikan. 

Në një intervistë ekskluzive për këtë revistë, e para që dha në pesë vitet e fundit, këngëtarja foli për divorcin e saj nga burri i saj Simon Konecki, por gjithashtu foli për varësinë e saj nga alkooli dhe partnerin e saj të ri Rich Paul. 

Ajo thotë se kishte frikë të përfundonte si kolegia e saj e ndjerë Amy Winehouse.

Ajo thotë se një nga momentet prekëse ishte kur ajo duhej t’i shpjegonte djalit të saj Anxhelës pse ajo dhe babai i tij nuk jetojnë më së bashku.

 

"Ai ka aq shumë pyetje të thjeshta për mua sa nuk mund t'i përgjigjem sepse thjesht nuk e di përgjigjen. Nuk ishte e qartë për të pse nuk mund të jetonim më bashkë ... Unë u përpoqa t'i shpjegoj se njerëzit thjesht nuk e bëjnë këtë kur divorcohen, i thashë se unë ende e dua babanë e tij, por nuk jam në dashuri me të ... Unë jam i vetëdijshëm se një fëmijë në moshën e tij nuk ka shumë kuptim," tha ajo.

Edhe pse martesa e tyre dështoi, Adele thotë se nuk pendohet për asgjë dhe se zgjodhi personin e përsosur me të cilin do të ketë një fëmijë.

"Lindja e një djali më qetësoi dhe më zbriti në tokë ... Unë jam mirënjohës si Angela ashtu edhe Simon për shpëtimin tim, me të vërtetë besoj se ka një arsye pse ish-partneri im erdhi në jetën time," tha muzikanti në një intervistë me Vogue, pasi pranoi se ajo dikur ishte e shqetësuar se do të humbiste kontrollin e jetës së saj si kolegia e saj e ndjerë Amy Winehouse, të cilën ajo me të vërtetë e adhuronte.

"Unë u bëra e famshme pikërisht kur Amy ndërroi jetë. Ne e pamë atë të vdiste para syve tanë ... Dhe unë vetë isha gjithmonë i magjepsur nga alkooli, kisha një marrëdhënie të ngushtë me të. "Kjo është ajo që e mbajti babanë tim larg meje dhe kjo është arsyeja pse unë gjithmonë kam dashur të di se çfarë ishte kaq e mrekullueshme në të," tha ajo.

Ajo thotë se po mendonte të largohej nga industria e muzikës.

"Nga ana tjetër, për shkak të famës, u bëra e pakëndshme, aq sa në një moment madje mendova të largohesha plotësisht nga industria e muzikës. Sidoqoftë, në fund, vendosa të isha një "vetmitare" për një kohë në mënyrë që të mblidhesha dhe të vendosja përparësitë në kokën time, "shtoi ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco