Celine Dion po përgatit një dokumentar: Unë kam qenë gjithmonë e hapur për fansat si një libër

Celine Dion po përgatit një dokumentar: Unë kam qenë gjithmonë e hapur për fansat si një libër

16:22, 08/10/2021
A+ Aa A-

Ikona e muzikës botërore Celine Dion është duke xhiruar një dokumentar që do të fokusohet në jetën e saj personale dhe karrierën e suksesshme.

 

Sipas njoftimit zyrtar të medias, "dokumentari do të shërbejë si një film që përcakton një nga zonjat më të respektuara dhe më të suksesshme nga biznesi i shfaqjes dhe industria e muzikës pop". 

Për më tepër, dokumentari do të filmohet me mbështetjen, pëlqimin dhe pjesëmarrjen e plotë të Celine. "

Drejtuar nga Irena Taylor, e nominuar për Oscar, ky projekt ende i paidentifikuar do të jetë pjesë e Divizionit të Përmbajtjes Premium të Sony Music Entertainment, në bashkëpunim me Sony Music Entertainment Canda dhe Vermilion Films.

"Unë kam qenë gjithmonë si një libër i hapur për fansat e mi, dhe mendoj se Irena me ndjeshmërinë dhe krijimtarinë e saj të zhytur në mendime do të jetë në gjendje t'i tregojë të gjithëve pjesën time që nuk kanë pasur mundësi ta shohin më parë. E di që ajo do të tregojë historinë time në mënyrën më të sinqertë," vuri në dukje Dion.

E njohur për këngët e saj të suksesshme, Dion ka shitur më shumë se 250 milion albume në të gjithë botën, ndërsa ka fituar edhe çmime të shumta gjatë karrierës së saj muzikore Me

Taylor shpreson të zbulojë më shumë nga historia e saj intime në një intervistë që do të bëjë si pjesë e dokumentarit.

"Kjo aventurë me legjendarin Celine Dion është një mundësi e jashtëzakonshme për mua. Qasja për të hulumtuar jetën dhe karrierën e saj do të më japë mundësinë për të krijuar një portret të shumanshëm të një superylli ikonik, global, ndërsa mezi pres ta ndaj me të gjithë botën, "vuri në dukje Taylor.

Data e publikimit zyrtar të dokumentarit ende nuk është bërë e ditur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco