Morena Taraku i dedikon të atit fjalët më të ëmbla pasi ai fitoi çmimin e madh në kinematografi

Morena Taraku i dedikon të atit fjalët më të ëmbla pasi ai fitoi çmimin e madh në kinematografi

15:06, 08/10/2021
A+ Aa A-

Ditën e sotme u ndanë disa nga çmimet vjetore për edicionin e tetë të “Festivalit MonoAkt 2021”.

Ngjarja e cila ëshët zhvilluar në teatrin ‘Istref Begolli” në Pejë ka shpërbyer në çmime të rëndësishme disa nga emrta më ët njohur të kinematografisë.

Në listn e fituesve çmimi kryesor u fitua nga babai i këngëtares së njohur Morena Tarakut.

Selami Taraku, Regjisori i cili është i njohur për prodhimet e tij të shumta kinematografike dhe teatrale.

Këngëtarja ka publikuar në Instastory listën e çimeve të fituara dhe është shprehur se ndihet shumë krenare që vendi i parë u fitua nga babai i saj.

Ti e meriton sepse asnjëherë nuk u ndale së dhëni në artin shqiptar…përveçse gjithë atyre shfaqjeve, e veprave rritë edhe shumë studentë që sot marrin çmime botërore nëpër botë…të dua shumë babai, urime nga zemra”, kanë qenë fjalët e Morenës në InstaStory.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Barbarosa08/10/2021 16:52

Urime babit Morena! Veç ty të paska lënë analfabete, duk shkruan shqipe të rregullt. Turp, mbahesh e famshme!!!!

Shto koment

Denonco