Aktorja e 'Squid Game' HoYeon Jung, pëson rritje të ndjeshme të famës

Aktorja e 'Squid Game' HoYeon Jung, pëson rritje të ndjeshme të famës

11:43, 06/10/2021
A+ Aa A-

Ylli i “Squid Game”, HoYeon Jung është bërë aktorja më e ndjekur e Koresë së Jugut në Instagram.

Pop Crave dha lajmin në Twitter të martën, duke treguar se aktorja mahnitëse duke fituar 13.2 milionë ndjekës brenda pak javësh.

Ylli kishte vetëm 400,000 ndjekës tri javë më parë, në Shtator.

“Ylli i ‘Squid Game’ HoYeon Jung është zyrtarisht aktorja koreane më e ndjekur në Instagram me mbi 13.2 milionë ndjekës”, thuhej në Twitter.

“Ndjekjet e saj janë rritur nga 400,000 në më shumë se 13.2 milionë në më pak se tri javë”, thuhet në njoftim e Pop Crave.

Pavarësisht pretendimit, Kim Ji-soo, e njohur më mirë si Jisoo, është një këngëtare dhe aktore koreane e cila ka 47.6 milionë ndjekës.

Ylli tashmë është i njohur në vendlindjen e saj në Korenë e Jugut .

Bukuroshja mahnitëse është shfaqur në kopertinat e “Vogue” dhe është renditur në ‘Top 50 modelet më të mira të modës’ nga models.com.

Aktorja portretizon rolin e Kang Sae-byeok në shfaqje.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco