Aktori i famshëm do të ketë yllin e tij në “Hollywood” dhe s’mund të ishte më i lumtur se kaq

Aktori i famshëm do të ketë yllin e tij në “Hollywood” dhe s’mund të ishte më i lumtur se kaq

09:38, 06/10/2021
A+ Aa A-

Një nga yjet e botës së showbizit botëror padyshim që është James Bond.

Ai ka interpretuar në filma të ndryshëm ku ka patur edhe role kryesore  dhe së fundmi ai ka ;uajtur “Bond-in” për vite me radhë.

E mesa duket ka ardhur që aktori të nderohet yllin e tij në “Ëalk of Fame” në Hollyëood. Aktori është “James Bond-i” i katërt që merr yllin e tij dhe në fakt, do të jetë pranë atij të Roger Moore.

Aktori i parë që luajti agjentin 007, Sean Connery – megjithëse ishte shumë i suksesshëm në rolin e tij – nuk arriti të merrte yllin e tij.

 “Daniel Craig është një ikonë kulturore britanike, siç është James Bond, njeriu që ai ka portretizuar në pesë filma 007. Ne jemi të ngazëllyer të vendosim yllin e tij në Ëalk of Fame pranë yllit të një aktori tjetër të famshëm, i cili gjithashtu portretizoi James Bond, Roger Moore”, thuhet në njoftim.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco