Adele publikon zyrtarisht albumin e ri: Single i parë javën e ardhshme

Adele publikon zyrtarisht albumin e ri: Single i parë javën e ardhshme

19:04, 05/10/2021
A+ Aa A-

Vokalistja më e mirë britanike, këngëtarja Adele, ka shpallur albumin e saj të ri, të shumëpritur në studio të quajtur "30".

 Ajo gjithashtu njoftoi në Instagramin e saj këngën e parë zyrtare që do të publikohet më 15 tetor të këtij viti.

Fituesja e shumëfishtë e Çmimit Grammy postoi një ngacmim të shkurtër në Instagramin e saj për këngën e ardhshme të quajtur "Easy On Me", e cila do të publikohet zyrtarisht më 15 tetor të këtij viti.

 

Thashethemet për lëshimin e albumit filluan së pari nga një DJ kanadez i cili njoftoi në fund të shtatorit se Adele po përgatiste një single të ri. 

Tabelat me numrin "30", të cilat në fakt shënojnë emrin e albumit të saj të ri në studio, filluan të shfaqen në të gjithë botën javën e kaluar.

Adele njihet si një këngëtare që emërton albumet sipas numrit të viteve. Kështu albumi i saj debutues u quajt "19", albumi i saj i dytë "21", albumi i saj i tretë dhe i fundit "25".

Numri 30 ende nuk është konfirmuar si titulli zyrtar i albumit të saj të katërt.

Këngëtarja publikoi albumin e saj të fundit në fund të nëntorit 2015.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco