'Babai i dy vajzave, po a do dëshironte djalë Lyrical Son'? Ja si përgjigjet këngëtari

'Babai i dy vajzave, po a do dëshironte djalë Lyrical Son'? Ja si përgjigjet këngëtari

15:50, 01/10/2021
A+ Aa A-

Lysical Son mbetet padyshim një nga emrat më në zë në industrinë e muzkës shqiptare.

Ai dhe partnerja e saj Gresa Krasniqi janë prindër të dy vajzave dhe për  këngëtarin ato janë gjëja më e bukur që i ka ndodhur ndonjëherë në jetë.

Gjatë një interviste këngëtari ka thënë se për të nuk ka rëndësi gjinia e fëmijës, po rvetëm që ta atë gëzojnë jetë të shëndetshme.

Teksa rikujtoi momentin kur mjekët i thanë që bashkëshortja e tij duhet të abortonte vajzën, e cila tani është shëndoshë e mirë pranë prindërve të saj.

“Kam parë fëmijë në spitalin e Kosovës me sëmundje të ndryshme, kam pasur edhe vetë një problem me Erikën, mjekët na thonin ta abortonin Erikën që tani po qëndron këtu me mua, është gjallë, faleminderit Zotit. Sa i përket gjinisë, për mua vetëm të jetë shëndoshë e mirë. Jam shumë i kënaqur me gocat. Janë gjëja më e bukur që më kanë ndodhur ndonjëherë. S’ka mëngjes që nuk vijnë të më përqafojnë, të këndojnë, të më duan. Unë vetë nuk kam zgjuar ndonjëherë kështu në mëngjes për babain tim. Unë kam kërkuar para: “Babë, pare”,”– tha këngëtari.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco