Ronaldo 'vuan' për karburant, shoferi priti 7 orë dhe...

Ronaldo 'vuan' për karburant, shoferi priti 7 orë dhe...

13:49, 01/10/2021
A+ Aa A-

Shoferi i Christiano Ronaldos priti rreth 7 orë për një pompë karburantesh dhe është detyruar të largohet me Bentley0n, pa e furnizuar me karburant.

Automjeti qĂ« kushton rreth 256.000 euro, Ă«shtĂ« parĂ« nĂ« njĂ« pikĂ« tĂ« “Shell”, disa kilometra larg shtĂ«pisĂ« sĂ« Ronaldos, mirĂ«po sikurse pjesa e tjetĂ«r e popullit nĂ« BritaninĂ« e Madhe, pĂ«rpjekjet pĂ«r ta mbushur me karburant ishin tĂ« kota, raporton “The Sun”.

 

Kryeministri Boris Johnson, ka thĂ«nĂ« se kriza pĂ«r karburant Ă«shtĂ« “duke u stabilizuar” dhe i ka hedhur poshtĂ« thirrjet qĂ« punĂ«torĂ«ve kyç t’u jepet pĂ«rparĂ«si nĂ« garazhe, megjithatĂ« miliona njerĂ«z ende po hasin probleme.

 

“Madje edhe me paratĂ« e Ronaldos, edhe ai Ă«shtĂ« nĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n barkĂ« me ne tĂ« tjerĂ«t. Sigurimi i tij priti me orĂ« duke shpresuar ardhjen e njĂ« cisterne, por u detyruan tĂ« largoheshin.

Ata dy dukeshin tĂ« lodhur duke pritur nĂ« shi. Ronaldo mund tĂ« mbetet i mbyllur nĂ« shtĂ«pi, sikurse tĂ« gjithĂ« tĂ« tjerĂ«t nĂ«se kjo vazhdon”, tha njĂ« burim tjetĂ«r pĂ«r “The Sun”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco