Lajmi i fundit

LIVE-SYRI TV/ Adi Krasta në 'A Show'

Dafina Zeqiri publikon albumin 'Dafinë Moj'

Dafina Zeqiri publikon albumin 'Dafinë Moj'

11:35, 01/10/2021
A+ Aa A-

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, ka publikuar albumin esaj të shumë paralajmëruar, “Dafinë Moj”.

Ky album është kurorëzim i një pune disa vjeçare të këngëtares në bashkëpunim me autorë të ndryshëm të muzikës.

“Dafinë Moj” ka plot 14 këngë, 10 prej të cilave janë bashkëpunime me emra të njohur të muzikës.

Kënga e parë e albumit mban të njëjtin titull, “Dafinë Moj” dhe është një duet me mamanë e saj, Melihate Zeqiri, e cila ka qenë edhe personi nga i cili ajo ka trashëguar talentin për t’u marrë me muzikë.

Të tjera bashkëpunime përfshijnë emra të njohur nga estrada si: DJ Geek, Lyrical Son, MC Kresha, Elinel, Tuna, Argjentina Ramosaj, Ron, Lumi B dhe Buta.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco