Lajmi i fundit

LIVE-SYRI TV/ Adi Krasta në 'A Show'

Kush po e kërcënon Adriana Matoshin? Reagon aktorja: ‘Gabon rëndë ai …’

Kush po e kërcënon Adriana Matoshin? Reagon aktorja: ‘Gabon rëndë ai …’

10:13, 01/10/2021
A+ Aa A-

Adriana Matoshi është nga aktoret shqiptare më të suksesshme me shumë çmime nga festivale prestigjioze botërore.

Tashmë edhe deputete, Adriana së fundmi rrëfen se është bërë pre e kërcënimeve.

 

Kjo sipas aktores për shkak të angazhimit të saj në mbrojtje të drejtave të grave.

Adriana tregoi se është e angazhuar që t’u jap ndihmë grave të cilat me vite kanë pësuar dhunë psiqike e fizike nga burrat e tyre.

 

“Gabon rëndë ai që mendon që më frikëson, sepse hyrja ime në politikë dhe paralment ka një mision, i cili nuk do të pushojë para se çdo nënë, motër e grua ta fitojë lirinë dhe të drejtën e vet elementare njerëzore për të jetuar e lirë dhe e pacënuar nga askush”, deklaroi Matoshi në një status në “Facebook”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco