Lajmi i fundit

LIVE-SYRI TV/ Adi Krasta në 'A Show'

Modelja e famshme shqiptare pjesë e serialit turk

Modelja e famshme shqiptare pjesë e serialit turk

09:52, 01/10/2021
A+ Aa A-

Modelja dhe aktorja e njohur shqiptare, Arbnora Ademaj, duket se është zyrtarisht gati për të nisur karrierën në kinematografinë turke.

Ajo prej muajsh ka nisur xhirimet e serialit të ri turk të quajtur “Kirk Hayatlar” që në shqip do të thotë “Jeta e thyer”.

jo që e gëzon më shumë aktoren është që pothuajse në çdo episode përmendet prejardhja e saj shqiptare.

“Sa e lumtur jam që në çdo episod pothuajse të përmendet që jam shqiptare”, shkroi modelja, krahas një fragmenti nga seriali turk. Arbnora Ademaj luan rolin e Leylas, një nuse shqiptare e martuar me një turk, që mbetët e ve në moshë të re, vetëm me një djalë.

“Kırık Hayatlar” është një film dramë turke e vitit 1965, drejtuar nga Halit Refig dhe luajnë aktorët e njohur si: Belgin Doruk, Cüneyt Arkın dhe Nebahat Çehre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco