'Faleminderit shteti im' Fjolla Morina flet për herë të parë pas daljes nga burgu

'Faleminderit shteti im' Fjolla Morina flet për herë të parë pas daljes nga burgu

20:34, 28/09/2021
A+ Aa A-

Javë më parë, këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina ka fituar lirinë pasi u mbajt në paraburgim për rreth 40 ditë.

Ajo u arrestua në korrik nga autoritetet në Kosovë, pas një urdhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Interpoli.

Por Morina u la e lirë më datë 15 të këtij muaji, pasi Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Krimeve të Rënda, hodhi poshtë kërkesën e Prokurorisë për ekstradim në Shqipëri, dhe kështu iu ndërpre masa e paraburgimit.

Megjithëse ka qëndruar thuajse në heshtje për gjatë gjithë këtyre ditëve, Fjolla më në fund bëri një reagim në rrjetet sociale lidhur me çështjen e arrestimit të saj.

Ajo publikoi mbrëmjen e së martës një fotografi në Faceboook me avokatin Fanol Krasniqi, i cili është mbrojtës i çështjes së saj, duke e falënderuar për punën e bërë.

"Faleminderit shteti im! Faleminderit avokat”, ka shkruar këngëtarja në mbishkrimin e fotografisë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco